Uczniowie "budowlanki" na stażu

Uczniowie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W projekcie uczestniczyło 36 uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby rynku europejskiego i lokalnego, stwarzając możliwość przeszkolenia, dokształcenia zawodowego i zdobycia nowych, niezbędnych umiejętności. Miejscem realizacji projektu było Centrum Kształcenia Budowlanego w Magdeburgu. Działania rozpoczęły się w kwietniu 2014 roku, a zakończą w lutym 2015. Pierwszy staż odbył się na przełomie kwietnia i maja 2014 roku. Kolejna wymiana odbyła się w lipcu 2014 roku.

Cele projektu to poznanie alternatywnych źródeł energii; rozwijanie umiejętności kształcenia zawodowego; wspieranie uczestników kształcenia w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w celu osobistego rozwoju, zwiększenia szans na zatrudnienie oraz uczestnictwa w europejskim rynku pracy; nauka języka niemieckiego zawodowego; przygotowanie do podejmowania działań związanych z podnoszeniem świadomości kulturowej.

Umiejętności nabyte podczas pobytu za granicą mają znaczenie nie tylko dla samych uczestników ale także dla rynku lokalnego, regionalnego i narodowego. Wartością dodaną projektu jest nawiązanie kontaktów z firmami i przedsiębiorcami niemieckimi, co może w przyszłości zwiększyć szansę na znalezienie pracy w krajach Unii Europejskiej.

Każdy z uczestników otrzyma dokument Europass Mobility, potwierdzający nabyte umiejętności
i kwalifikacje. Rangę dokumentu podnosi fakt, iż jest on wydany przez Agencję Narodową Europass Mobility, a także przez instytucję przyjmującą. Dokument ten wydawany jest w dwóch językach, polskim i obcym, co umożliwia mobilność zawodową szczególnie na rynkach europejskich.

Źródło: ZSB

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy