Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

"Spotkajmy się na Żeromskiego" - cykl koncertów na dużej scenie

Od niedzieli, 5 lipca rusza kolejna edycja „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Jest to cykl koncertów, które odbywają się w każdą niedzielę lata na scenie przed Urzędem Miejskim. Cykl rozpocznie zespół  Locomotion oraz Paweł Mosiołek.  Początek wszystkich koncertów o godz. 19. Wstęp – jak zawsze – wolny.

Przypomnijmy. Wcześniej mogliśmy w ramach koncertów posłuchać jedynie młodych  wokalistów i zespołów z Radomia. Od 2009 roku uległo to zmianie, gdy organizatorem imprezy został MOK „Amfiteatr”. Od tamtej pory zapraszani są na miejski deptak przed Urzędem Miejskim gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, reprezentujące różnorodne gatunki muzyczne.

5 lipca

Locomotion i Paweł Mosiołek zagrają dla nas pierwszy koncert na scenie przed UM na ul. Żeromskiego. Strat o godz. 19.00.  Locomotion to zespół, który łączy zarazem młodość i doświadczenie. Tworzy go  sześciu radomskich muzyków: Darek Makarewicz – wokal, Paweł Matracki – gitara, Michał Trzpioła – gitara, Rafał Balicki – instrumenty klawiszowe, Andrzej Wartyni – bas oraz Leszek Tarasiński – perkusja.
Zespół reprezentują trzy osoby ze starszego pokolenia instrumentalistów: Andrzej Wartyni, Leszek Tarasiński i Paweł Matracki, którzy aktywnie uczestniczyli w muzycznym życiu Radomia w latach 80-tych i 90-tych. Natomiast trzej pozostali to uzdolnieni muzycy, tzw. „młode wilki” pop-rockowych formacji z Radomia.

Sekstet wykona współczesne hity osadzone w rockowej tradycji, tętniące rytmem a zarazem melodyjne wypromowane przez m.in. takich artystów jak Joe Cocker, U2, Toto czy – z młodszych wykonawców – Bruno Mars.

Drugi artysta, który wystąpi tego wieczoru to radomianin - Paweł Mosiołek, wokalista, kompozytor i autor tekstów. W 2010 został m.in. wyróżniony w programie „Szansa na sukces”, gdzie śpiewał utwór zespołu „Pectus”. Laureat wielu konkursów, przeglądów i festiwali, w których zajmował wysokie miejsca. Pod koniec 2013 roku wydał mini-album „Nie dla czasu”.

12 lipca

Natomiast w przyszłym tygodniu usłyszymy największe rockowe przeboje lat 60 i 70 w wykonaniu zespołu Żuki, czyli głównie utwory  The Beatles oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free i Krzysztofa Klenczona. Zespół ma niesamowitą siłę przebicia, dzięki zaskakującej wierności grania utworów znanych zespołów, naturalności oraz spontanicznej radości i żywiołowości promieniującej za sceny. Wielokrotnie koncertowali m.in. w USA, Izraelu, Francji, Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Rosji itd. Występowali z gwiazdami światowych scen, jak: Slade, Kings, Bad Boys Blue czy Boney M.  Zdobyli szereg prestiżowych wyróżnień i nagród w kraju i za granicą.

19 lipca

To wieczór dla miłośników jazzu. Tradycyjne od godz. 19. 00 usłyszymy Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge. Stanley to amerykański wokalista, kompozytor, pianista, doktor muzykologii Uniwersytetu Claremont w Kalifornii oraz stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta który z ogromnym powodzeniem występował we Francji, Japonii, Polsce, na Węgrzech, a także w USA prowadząc serie wykładów ilustrowanych muzyką w jego wykonaniu.  Stan oprócz koncertów solo, występował także z wieloma sławami, m.in. Nancy Sinatrą, Bobby Blue Bland i Billem Cosby. Wydał siedem autorskich albumów, jest także autorem programu „Edukacja przez muzykę”.

Jazz Band Ball Orchestra to niezwykły pod każdym względem zespół jazzowy. Działa z bardzo dużymi sukcesami w Polsce i na świecie od ponad 50 lat, ciesząc się ciągle niesłabnącym powodzeniem. Wielokrotnie był uznawany za najlepszy zespół wykonujący jazz tradycyjny przez czytelników pisma "Jazz Forum".

Jazz Band Ball Orchestra to  tradycjonalizm, swing, szczypta boogie, latynoska furia, echo rhytm & bluesa, wszystko to wymieszane, uzupełnione show i twórczą parodią.

26 lipca

Lipiec na deptaku zakończy polsko-meksykańsko-peruwiańska formacja, czyli  Enclose.  Jest to jeden z  najlepiej zapowiadających się rockowych debiutów ostatnich lat. W ich  muzyce słychać wpływy sceny kalifornijskiej, grunge, a także amerykańskiego hard rocka spod znaku Skid Row, Aerosmith czy Bon Jovi. Ostre riffy, świetne melodie uzupełnia charakterystyczny, przejmujący wokal niezwykle utalentowanego Juana Carlosa Cano. Wokalista zespołu wygrał IV edycję programu „The Voice of Poland”.

Natomiast w sierpniu czeka nas cztery koncerty. O tym, kto zagra w kolejnej części.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy