W meczu pierwszej ligi koszykarzy, Rosa Radom pokonała ekipę MOSIR Krosno.

Rosa Radom - MOSiR Krosno  75:64 (23:22, 14:18, 23:13, 15:11).

Rosa: Kardaś 13 (3), Kosiński 15 (2), Donigiewicz 12 (2), Pisarczyk 4, Nikiel 6 oraz Zalewski 14 (2), Podkowiński 8, Maj 2, Cetnar 1, Piros 0.
Krosno: Partyka 2, Pluta 25 (2), Oczkowicz 9, Nowak 3, Piotrkowski 13 (1) oraz Nitsche 3 (1), Baran 2, Kamecki 2, Kołtun 2, Pieloch 3 (1), Neumann 0.

Początek tego spotkania był dość wyrównany i zacięty. Po niespełna trzech minutach goście wyszli na minimalne prowadzenie 6:7.

Chwilę później radomianie prowadzili już 10:7 po ważnych punktach Michała Nikiela. Krośnianie nie dawali jednak za wygraną i po 7 minutach był remis 12:12.

Po dwóch niepotrzebnych stratach w ósmej minucie, na tablicy był wynik 14:18.

Po trójkach Kardasia i Kosińskiego strata zmalała do 1 pkt, (20:21). Wspomniany Kosiński dołożył jeszcze jedną "trójkę" dzięki czemu radomianie wygrali 1 kwartę.

Nieco lepiej Rosa zaczęła drugą kwartę prowadząc po trzech minutach 27:24. Chwilę później ładna akcja i przechwyt Donigiewicza i Rosa prowadziła 32:26. Po raz kolejny w tym sezonie Rosa grała falowo, tracąc szybko to co udawało się zyskać i MOSiR doprowadził do wyrównania na 2 min przed przerwą 32:32. Co więcej to goście wyszli na prowadzenie 36:35.

W ostatnich sekundach 2 kwarty Marcin Kosinski ukarany został faulem technicznym, po których goście dostali pięć rzutów wolnych. Goście schodzili na przerwę mając 3 pkt przewagi.

W trzeciej kwarcie (w 22 min) nasz zespół znów wyszedł na prowadzenie (41:40). Warto dodać, że na boisku brakowało przeziębionego Huberta Radke. W 24 minucie najpierw Piotr luta a chwilę później Artur Donigiewicz trafili z dystansu i było 44:45. Z dystansu dołożył Kardaś i Rosa wyszła na prowadzenie 49:45.

Po kilku błędach gości i celnych "trójkach" Jakuba Zalewskiego i Piotra Kardasia, gospodarze prowadzili po 28 minutach 57:49. Rosa nabrała wiatru w żagle i przewaga zaczęła rosnąć. Radomianie mieli przed ostatnią częścią tego meczu, siedem punktów przewagi (60:53).

Na początku czwartej kwarty za nadmiar fauli z boiska "spadł" Rafał Partyka, a Podkowiński punktował rywala (66:53). Rosa mogła długo rozgrywać kolejne akcje, aby zyskać na czasie i tracić przewagi. Na 6 min przed końcem był wynik 68:55.

Piotr Pluta ukarany został przewinieniem niesportowym na 4 min przed końcem. Jakub Zalewski wykorzystał rzuty i Rosa prowadziła 70:59. Końcówka spotkania należała już do gości, którzy nieco zmniejszyli przewagę (72:64). Najważniejsze jednak, że podopieczni trenera Mariusza Karola, chociaż nie zachwycili, to nie dali sobie odebrać wygranej.