Komunikacja miejska podczas świąt

Komunikacja miejska podczas świąt
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W Wielką Sobotę (19 kwietnia) autobusy będą jeździły według sobotnich rozkładów jazdy. Na liniach 4, 13 i 17 częstotliwość kursowania zostanie zwiększona w godz. ok. 10-17; „czwórka” będą jeździć średnio co 7-8 min., a „trzynastka” i „siedemnastka” - co 15 min.

W godz. 10-17 na Firleju zostanie wprowadzony objazd dla autobusów linii 4 i 13. Nie będą dojeżdżały do stałej pętli końcowej przed bramą cmentarza. Z ul. Ofiar Firleja skręcą w lewo w ul. Barlickiego, gdzie zostanie zlokalizowany tymczasowy przystanek końcowy (podobnie jak w dniu Wszystkich Świętych). Powrót do centrum miasta odbywał się będzie ul. Barlickiego, Warszawską i dalej dotychczasowymi trasami. Nieczynne będą przystanki: Firlej/cmentarz (pętla końcowa), Ofiar Firleja/Barlickiego (NŻ; w obu kierunkach) i Ofiar Firleja/Gombrowicza (w kierunku centrum).

Dla pozostałych pojazdów nie ma żadnych zmian organizacji ruchu kołowego na ul. Ofiar Firleja i Witosa. Jedynie na odcinku Barlickiego przebiegającym przez las będzie obowiązywał zakaz ruchu (wjeżdżać na ten fragment drogi będą mogły tylko autobusy komunikacji miejskiej).

W dwa dni Świąt Wielkanocnych (20 i 21 kwietnia) autobusy kursują zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy na niedziele i święta.

W związku ze świąteczną przerwą w nauce od 17 do 22 kwietnia będzie zawieszone kursowanie linii zastępczej Z6, dowożącej uczniów do szkół przy ul. Wyścigowej i Gajowej. Obsługę Malczewa i Godowa ma zapewnić wyłącznie linia Z23.

Źródło: MZDiK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy