Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

400 chętnych do testowania Radomskiej Karty Miejskiej

400 chętnych do testowania Radomskiej Karty Miejskiej
W piątek (28 lutego) zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń od pasażerów, którzy chcieliby testować Radomską Kartę Miejską. MZDiK otrzymało prawie 400 formularzy. Specjalnie powołana komisja w ciągu kilku dni wybierze szczęśliwą setkę, która otrzyma darmową kartę do testów.

W pierwszej kolejności sprawdzane jest, czy formularze zgłoszeniowe zostały wypełnione poprawnie. Tylko takie zostaną dopuszczone do kolejnego etapu oceny. Następnie komisja będzie wybierać najlepszych kandydatów. Przypomnijmy, że do udziału w teście mogą być zakwalifikowane osoby mające ukończone 16 lat, zamieszkałe na terenie Radomia i aktywnie korzystające z naszej komunikacji miejskiej,  przez co najmniej 25 dni każdego miesiąca.

- Do swojego zgłoszenia można było dołączyć stare bilety okresowe i sieciowe, potwierdzające aktywne korzystanie z komunikacji miejskiej. Bardzo dużo pasażerów tak zrobiło, przynosząc bilety nawet z kilku lat. To właśnie oni mogą mieć największe szanse otrzymania karty do testów - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Stawiamy również na grupę radomskich hobbystów komunikacji miejskiej, którzy - jak wiemy - podróżują autobusami nie tylko z konieczności, lecz głównie z zamiłowania. Do udziału w teście karty miejskiej będziemy chcieli zakwalifikować pasażerów w różnym wieku, którzy korzystają zarówno z biletów normalnych, jak i ulgowych. Wszystko po to, abyśmy uzyskali w efekcie jak najlepszy obraz funkcjonowania całego systemu. Przewidujemy, że procedura wyboru setki uczestników zajmie nam około tygodnia.

Pasażerowie zakwalifikowani do testów zostaną o tym poinformowani drogą telefoniczną między 10 a 20 marca. Ci, którzy podali także adresy e-mail, zostaną poinformowani o tym dodatkowo w formie pisemnej.

- Jeżeli do kogoś nie odezwiemy się do 20 marca włącznie, będzie to oznaczać, że nie został on zakwalifikowany. Chętnych mamy prawie 400, zaś kart do testów jedynie 100 - wyjaśnia rzecznik prasowy MZDiK. - Osobom zaproszonym do udziału w testach wręczymy testowe egzemplarze kart i poinstruujemy ich, jak powinni się nimi posługiwać. Na kartach będą zakodowane bilety sieciowe, które umożliwią korzystanie z komunikacji miejskiej w Radomiu bez żadnych ograniczeń. Co istotne - pokrywamy koszt wydania testowych kart i kodowania takich biletów. Pasażerowie biorący udział w testach dostaną także wyciąg z regulaminu, aby pamiętali, czego od nich oczekujemy. Gdy podczas trwania pilotażu Radomskiej Karty Miejskiej okaże się, że ktoś nie wywiązuje się ze swych zobowiązań np. podróżuje autobusami rzadziej niż wymagane minimum, nieprawidłowo wypełnia ankiety bądź w inny sposób łamie regulamin, zostanie zdyskwalifikowany, a na jego miejsce wejdzie kolejna osoba. Uczestnicy muszą pamiętać, że takie testy to nie tylko przywilej posiadania bezpłatnej karty, ale również obowiązki.

Zadaniem wybranych pasażerów będzie jak najczęstsze korzystanie z komunikacji miejskiej oraz sprawdzanie, jak działają karty. Uczestnicy będą zobowiązani do przyłożenia karty do kasownika po rozpoczęciu każdego przejazdu autobusem komunikacji miejskiej, a także przed zakończeniem każdego przejazdu. Będą również proszeni o wypełnienie ankiet dotyczących działania Radomskiej Karty Miejskiej oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

- Cenne będą dla nas wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania kasowników, tablic wewnątrz autobusów z informacjami dla pasażerów oraz zapowiedzi głosowych. Do ankiet będzie można dołączyć własne, dodatkowe uwagi, spostrzeżenia i opinie odnośnie działania obu systemów. Dla pięciu najbardziej aktywnych uczestników testu przygotujemy nagrody - informuje Dariusz Dębski.

Z udziału w pilotażu są wykluczeni pracownicy MZDiK, a także osoby zatrudnione w Urzędzie Miejskim, Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji oraz wszystkich pozostałych jednostkach budżetowych i spółkach gminnych. W testach nie mogą też brać udziału pracownicy firm ITS Michalczewski i R&G Plus, radni Rady Miejskiej w Radomiu i osoby mające na 1 lutego 2014 roku zaległości wobec nas z tytułu nieuiszczonych wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej za brak ważnego biletu autobusowego lub brak ważnego biletu parkingowego w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Dokładniejsze informacje na ten temat opisaliśmy już w regulaminie pilotażu.


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy