Nowa fabryka Aplisensu w Radomiu już gotowa!

Nowa fabryka Aplisensu w Radomiu już gotowa!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Aplisens, krajowy lider w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej, od 23 stycznia rusza z produkcją urządzeń do pomiaru ciśnienia w swoim nowym zakładzie na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radom.

Otwarty właśnie nowy zakład Aplisensu, zlokalizowany na działce o pow. 5,5 ha, ma powierzchnię 5,6 tys. m. kw. Spółka będzie w nim produkowała analogowe i inteligentne przetworniki ciśnienia oraz sondy głębokości. Docelowo zatrudnienie w nowej fabryce ma znaleźć minimum 100 osób, przy czym nie będą to osoby zatrudnione w obecnym zakładzie w Warszawie.

- Inwestycja w Radomiu uwzględniając zakup gruntu, budowę zakładu oraz zakup maszyn i urządzeń będzie nas kosztowała około 30 mln zł, czyli tyle ile założyliśmy w strategii na lata 2011-2013. Inwestycję uda się całkowicie sfinansować ze środków własnych i zysków przyszłych okresów. Produkcja z zakładu w Warszawie nie będzie przenoszona do Radomia. W Warszawie będziemy produkować bardziej zaawansowane technicznie urządzenia  w krótszych seriach, zaś w Radomiu będzie powstawać aparatura bardziej masowa – powiedział Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Aplisens S.A. zajmuje się produkcją ciśnieniowych urządzeń pomiarowych i kontrolnych, które najczęściej są wykorzystywane w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym oraz w energetyce.  Zatrudnienie w nowej fabryce znajdą głównie operatorzy OSN, mechanicy precyzyjni oraz pracownicy administracyjni.

Źródło: Aplisens, zdjęcia: archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy