Kiedy zakończy się remont dworca? Nie wiadomo!

Kiedy zakończy się remont  dworca? Nie wiadomo!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Dworzec pierwotnie miał być gotowy już w kwietniu tego roku. Termin oddania go do użytku był ciągle przekładany. Jak informowaliśmy w lipcu, decyzją PKP główny wykonawca robót Mostostal Białystok, mimo trudności finansowych, miał dokończyć remont dworca. Nieregulowanie przez firmę zobowiązań finansowych wobec podwykonawców, spowodowało znaczące spowolnienie prac na budowie - mniejszą ilość robotników na placu budowy i wstrzymanie terminowych dostaw materiałów. Mostostal miał uregulować wszystkie należności i dokończyć remont do 31 sierpnia. Tego dnia miały się rozpocząć końcowe odbiory techniczne zmodernizowanego budynku i usuwanie ewentualnych usterek. W tym czasie również dworzec miał zostać wyposażony m.in. w kasy biletowe, tablice kierunkowe i wszelkie informacje o rozkładzie jazdy, tak by został oddany pasażerom do użytku pod koniec września.

Teraz okazuje się, że to nierealne. Kilka dni temu nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z podwykonawców wycofał się z dalszego remontu. O tę kwestię zapytaliśmy Polskie Koleje Państwowe.

- Podwykonawca nie wycofał się z realizacji prac, tylko bardzo mocno ograniczył swoją obecność na budowie z powodu braku płatności od Mostostalu. Będzie opóźnienie w oddaniu dworca, trudno w tej chwili określić termin oddania budynku  do użytku. Trudno nam powiedzieć, czy zerwiemy umowę z Mostostalem, rozważane są różne warianty. Wykonawca ma naliczone kary umowne, zgodnie z umową, ale z powodu utraty płynności finansowej egzekwowanie ich będzie możliwe wyłącznie na drodze sądowej - mówi Barbara Leszczyńska z zespołu prasowego PKP Spółka.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy