Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Klub Osiedlowy Gołębiów do likwidacji

Klub Osiedlowy Gołębiów do likwidacji
Rada Nadzorcza Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej chce zlikwidować Klub Osiedlowy Gołębiów w Radomiu przy ul. Skorupki 1. Mieszkańcy osiedla są zaniepokojeni - co stanie się z ich dziećmi, które licznie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w klubie.

- Klub Gołębiów prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo wiele osób korzysta z tych zajęć, jest to czasem jedyna forma bezpłatnych (lub za niewielką odpłatnością) zajęć. Panie z klubu najlepiej wiedzą, ile dzieciaków przychodzi i gdyby nie to miejsce, nie miałyby się gdzie podziać czy odrobić lekcji. Rodzice tych dzieci na pewno będą zbulwersowani takim pomysłem, że RN chce zaoszczędzić kosztem ich dzieci - pisze do nas zaniepokojona mieszkanka Radomia, która chce zachować anonimowość.

Na stronie www spółdzielni pojawił się dokument, który świadczy o tym, że Klub na Osiedlu Gołębiów I ma być zlikwidowany ze względu na oszczędności. "Mając na uwadze niski poziom zainteresowania członków spółdzielni działalnością społeczno-kulturową, wyrażający się niewielkim ilościowo udziałem członków spółdzielni i ich rodzin w tej działalności, a z drugiej strony wysokimi kosztami utrzymania pracowników i ponoszenia kosztów eksploatacji obiektu Domu Kultury - Klub na Osiedlu Gołębiów I, Rada Nadzorcza uchwala, że nie uwzględnia środków finansowych na bieżące prowadzenie działalności związanej z kulturą, rekreacją i sportem Klubu Osiedlowego na Gołębiowie I" - czytamy w uchwale Rady Nadzorczej RSM z 26 lutego 2013 r. Jednocześnie w piśmie zaznacza się, że działalność Klubu ma wygasnąć do czerwca tego roku.
11 marca odbyło się spotkanie prezesa Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z pracownicami Klubu Osiedlowego Gołębiów. Rozmawiano o przyszłości pracowników i działalności klubu.

- Najprawdopodobniej nie unikniemy likwidacji klubu. Spółdzielnia chce wygenerować oszczędności, a działalność Klubu ich nie przynosi. Po 33 latach pracy, wychowania kilku pokoleń młodzieży, zostaniemy zwolnione z pracy. To dla nas druzgocąca informacja. Jedyne co nam pozostało, to walka o przesunięcie terminu wygaśnięcia działalności z czerwca na koniec sierpnia. Chcielibyśmy zorganizować naszym młodym podopiecznym wakacje - mówi Grażyna Zarębska, pracownica Klubu Osiedlowego Gołębiów. - Główny problem polega na tym, że spółdzielnia nie chce nałożyć na mieszkańców niewielkiej dopłaty do czynszu z tytułu działalności kulturowo-oświatowej. Wszystkie kluby osiedlowe tak funkcjonują. Z obliczeń wynika, że potrzebne jest 8 gr od metra kw od każdego lokum na terenie spółdzielni, by nasz klub mógł działać jak należy. Czyli np. osoba, której mieszkanie ma 50 metrów kw. dopłacałaby do czynszu ok. 4 zł. To niewiele, a nas by uratowało. Jednak Rada Nadzorcza nie jest przychylna temu pomysłowi.

W salach Klubu Osiedlowego odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów. Dziennie przychodzi tam ponad 50 osób.

- Prowadzimy zajęcia taneczne, lekcje języka angielskiego, szkołę salsy, klub seniora, aerobik, zajęcia teatralne dla dzieci. Ponadto Stowarzyszenie Społecznych Ognisk Artystycznych prowadzi naukę gry na gitarze, syntezatorze, pianinie, akordeonie, Stowarzyszenie Radomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ma zajęcia aerobiku, jogi, język angielski dla seniorów. Mamy również siedzibę Ośrodka Szkolenia Kierowców "AUTO GRAN" i dyżur dzielnicowego oraz pracownika socjalnego MOPS-u. Od 10 lat prowadzimy świetlicę środowiskową. Współpracujemy z PSP nr 24, z VII LO im. K.K. Baczyńskiego, z MOPS w ramach Centrum Aktywności Lokalnej. U nas naprawdę się dużo dzieje.  Wynajmujemy nawet pomieszczenia na różne imprezy okolicznościowe, np. na pierwszą komunię świętą, żeby dorobić - tłumaczy Grażyna Zarębska.

19 marca odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Nadzorczej. Członkowie będą debatować na temat Klubu Osiedlowego Gołębiów. 20 marca mają paść konkretne decyzje. W czerwcu zaplanowane jest walne zgromadzenie członków spółdzielni, którzy zdecydują ostatecznie, czy działalność klubu wygaśnie z końcem czerwca czy z końcem sierpnia. W ciągu kilku ostatnich dni nie udało nam się porozmawiać z prezesem Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Co Państwo o tym sądzą? Czy warto o kilka zł podwyższać czynsz, by klub przetrwał?
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy