W budynkach Starostwa Powiatowego w
Radomiu z kserokopiarki skorzystać nie można w Wydziale Geodezji,
Kartografii, Katastru i Nieruchomości, który mieści się przy ul.
Granicznej. Osoby, które muszą wykonać kopię dokumentów np. projektów, planów działek - a w wydziale geodezji jest tego sporo - muszą udać
się do sąsiednich budynków starostwa mieszczących się przy ul.
Domagalskiego.
- To trochę bez sensu. Ostatnio w związku z prowadzoną budową, odwiedzałem ten wydział wiele razy. I zawsze musiałem biegać do budynku po drugiej stronie ulicy, żeby kserować kupę dokumentów i odnosić je z powrotem do wydziału geodezji. A tutaj urzędnicy mają w pokojach kserokopiarki - dlaczego nie kopiują na miejscu dokumentów petenta? Dla kogo są urzędy w tym kraju? Pomijam już fakt, że w starostwie przy ul. Domagalskiego kopiowanie dużych formatów jest bardzo drogie. Ostatnio za jednym zamachem musiałem dać tu na ksero 20 zł - mówi radomianin Marcin (nazwisko znane redakcji).
- W budynku wydziału geodezji nie ma kserokopiarek, ponieważ stworzenie takiego punktu wiąże się z wydatkami, zatrudnieniem nowej osoby, zakupieniem maszyn kopiujących. Ponadto taki punkt nie jest niezbędny – stwierdza Marek Oleszczuk, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu.- A w sąsiednich budynkach starostwa przy ul. Domagalskiego można skopiować dokumenty za opłatą 20 groszy za jedną stronę.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Głównego Urzędu Statystycznego przy ul. Planty. Najbliższy punkt ksero znajduje się w sklepie przy ul. Chałubińskiego.
- Często przychodzą do mnie petenci z GUS. Często są to ludzie spoza Radomia. Zdarza się, że moja kserokopiarka ma awarię i wtedy odsyłam tych ludzi na dworzec, gdzie jest najbliższy punkt ksero. Często skarżą się, że w GUS nie ma możliwości kopiowania dokumentów - mówi właścicielka sklepu.
Dlaczego nie ma kserokopiarek w Głównym Urzędzie Statystycznym w Radomiu? Justyna Wrocławska z Urzędu Statystycznego w Warszawie tłumaczy tę sytuację... ustawą.
- Zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1241) oraz Statutem Urzędu Statystycznego w Warszawie, urząd prowadzi wyłącznie działalność statutową, a odpłatne usługi kserograficzne nie wchodzą w jej zakres. W związku z tym w warszawskiej siedzibie urzędu, a także pięciu oddziałach: Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, usługi te nie są prowadzone – informuje.
RED
Ostatnio komentowane
Co dzieje się na budowie RCS-u?
~ Tak jaro to nasz człowiek może nie wygląda ale obrzezany.
Czy dojdzie do utraty dofinansowania?
~ A PO-wywozić POwiatowych POdpalaczy.P.S.Ruszcie .... w PIS,i zróbcie z tą POtologią porządek.
Bałtów otwiera się mimo obostrzeń
~ miała być na zewnątrz, ale tam szalało BSE z piorunami
Wójcik: Chińczycy chcą zainwestować w Radomiu 60-80 mln euro
~ Dziwię się ze w Radomiu są tak zacofani i zaślepieni w uwielbieni Pisu i nie widzą ile krzywdy wyrządzają Polakom a sami stają sie milionerami
W przychodniach odmawiają rejestracji na szczepienia?
~ Jedna wielka masakra. Żadnej logiki, żadnego pomyślunku z tymi szczepionkami. Jeden wielki chaos. A tego pana mi tak zwyczajnie po ludzku szkoda. Ciekawe, czy tak jest tylko u nas w mieście. Może warto by było doprecyzować przepisy dotyczące szczepionek, żeby takie sytuacje się już więcej nie zdarzały. A nie pozostawiać tych ludzi samymi sobie.