X Grand-Prix Radomia przeszło do historii

Jubileuszowa dziesiąta edycja Grand-Prix Radomia amatorów w tenisie stołowym zakończona. W całych rozgrywkach udział wzięło 52 zawodników (25 w kategorii weteranów oraz 27 w kategorii młodzieżowców i seniorów).

- Tę edycję zapamiętamy jako wspaniałą imprezę która dostarczyła niesamowitych emocji sportowych. Ostatni, czwarty turniej to gry na bardzo wysokim poziomie i to nie tylko zawodników czołówki. Poziom radomskiego Grand-Prix na przestrzeni lat bardzo się podniósł - podkreśla Krzysztof Witerski, sędzia główny zmagań.

W kategorii weteranów wspaniałe widowisko w pojedynku finałowym stworzyli Jan Molęda i Adam Trela. Zwyciężył radomianin 3:1, choć Mistrz Polski Weteranów w kat. 60 latków Adam Trela stawiał zacięty opór. Tym zwycięstwem Jan Molęda zapewnił sobie wygraną w całym cyklu. Drugie miejsce dla Adama Treli z Sienna, natomiast o trzecią pozycję zaciętą walkę stoczyli Ryszard Kruk (Jasieniec) z Krzysztofem Dudą ze Starachowic. Zwyciężył ten pierwszy 3:0 zapewniając sobie trzecie miejsce na koniec cyklu. Coraz wyższą formę z turnieju na turniej zaprezentował Marek Midura ze Skarżyska, który w IV turnieju zajął 5 miejsce pokonując w najciekawszym meczu swojego klubowego kolegę Ryszarda Bogdała 3:1. Tym zwycięstwem Marek Midura zapewnił sobie udział w Turnieju Masters.

Także spotkania w kategorii młodzieżowców i seniorów stały na wysokim poziomie. Finałowy pojedynek to wspaniałe zagrania topspinowe i obustronne ataki forhendowe zawodników. Tym razem faworyt Emil Kalbarczyk przegrał z Patrykiem Gucio 2:3. Mimo tej przegranej Emil Kalbarczyk wygrał cały cykl zawodów a Patryk Gucio uplasował się na drugim miejscu. Do ostatniego pojedynku nie było wiadomo kto zajmie trzecią pozycję. Mariusz Kuryłak z Kozienic przegrał najważniejszą grę z Emilem Kalbarczykiem 0:3 i zajął dopiero czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji. Na trzecim miejscu w całym cyklu zawodów uplasował się Andrzej Krężel z Lipska, choć w ostatnim turnieju zajął piątą pozycję po wygranej z Pawłem Pietrzykiem 3:0.

Po zakończeniu gier Prezes RTKKF w Radomiu Andrzej Jaśkiewicz jako organizator zawodów oraz Krzysztof Witerski jako sędzia główny wręczyli dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom. Teraz przed nami Turniej MASTERS z udziałem najlepszych 24 zawodników (po 12 z każdej kategorii wiekowej). Zostanie on rozegrany 15 marca 2013r. (piątek o godz. 18.00 w PSP nr 4 w Radomiu ul. Wyścigowa 49).