Powiatowe święto plonów w Taczowie

Powiatowe święto plonów w Taczowie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Dobrym zwyczajem starostwa i tradycją jest to, że co roku do organizowania święta plonów zapraszamy inną gminę naszego powiatu. W tym roku jest to Taczów w gminie Zakrzew – mówi Marek Oleszczuk, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Dożynki rozpocznie – o godz. 9.30 – msza święta, podczas której poświęcone zostaną wieńce (każda gmina powiatu radomskiego przywiezie swój), obrzędy dożynkowe zaś zaplanowano na godz. 11.30 na stadionie. O godz. 12.15 poznamy wyniki konkursu na najładniejszy wieniec. Odbędą też konkursy związane z rolnictwem – młócenie zboża cepami, robienie masła w masielnicy, cięcie drewna piłą.

Organizatorzy dożynek zapewnili gościom mnóstwo muzyki. – Będą trzy sceny. Na głównej, o godz. 14, wystąpi zespół Mazowsze, a o godz. 19 zagra IRA – wylicza Marek Oleszczuk. – Na mniejszej zaplanowaliśmy liczne konkursy i występy kapel ludowych. Natomiast na trzeciej scenie – w Parku Historycznym – od godz. 15.30 do 19 – trwać będzie zabawa ludowa; do tańca przygrywać będą kapele braci Tarnowskich, Zdzisława Kwapińskiego i Krzysztofa Rokicińskiego.

Dożynki są też okazją do wręczenia działaczom samorządowym i gospodarczym medali Zasłużony dla Powiatu Radomskiego i Zasłużony dla Rolnictwa.

nika

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy