Seanse w ramach cyklu KDF odbywają się w środy o godz. 12 i godz. 18 w siedzibie Resursy Obywatelskiej.
9 I, godz. 12.00, 18.00 - „Miłość”, reż. Michael Haneke, Austria, Francja, Niemcy 2012 (126 min.)
Film jest apoteozą miłości. Ukazuje jej siłę w życiu człowieka. Obraz przedstawia starsze małżeństwo muzyków, Anne i Georges. Ich córka mieszka z rodziną za granicą. Nagle Anne przechodzi silny atak, w wyniku czego jest stan zdrowia znacznie się pogarsza. Miłość dwojga staruszków zostaje wystawiona na próbę.
"Miłość" Michaela Hanekego otrzymała Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w 2012 r. Krytycy uznali ten film za arcydzieło współczesnego kina. Reżyser zaprosił do współpracy Dhariusa Khondji, wybitnego operatora, autora zdjęć do filmów Davida Finchera, Romana Polańskiego, Wong Kar-Waia oraz Woody'ego Allena.
16 I, godz. 12.00, 18.00 - „Barbara”, reż. Christian Petzold, Niemcy 2012 (105 min.)
Rzecz dzieje się w czasach podziału Niemiec na NRD i RFN. Lekarka Barbara pracuje w prestiżowym szpitalu na wschodzie NRD. Pewnego dnia składa wniosek o wizę emigracyjną. Władze traktują to jako chęć opuszczenia Niemieckiej Republiki Demokratycznej. W odwecie Barbara zostaje dyscyplinarnie przeniesiona do peryferyjnego szpitala nieopodal Morza Bałtyckiego. Rozpoczyna pracę na oddziale dziecięcym, kierowanym przez dr André Reisera. Tymczasem kochanek Barbary, planuje pomóc kobiecie w ucieczce z kraju.
Reżyser "Barbary" otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Ponadto film jest nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny 2012.
23 I, godz. 12.00, 18.00 - „Lęk wysokości”, reż. Bartosz Konopka, Polska 2011 (87 min.)
"Lęk wysokości" przedstawia historię spikera telewizyjnego Tomka i jego ojca, który jest chory psychicznie. Tomek w latach dziecięcych został przez niego wyrzucony z domu wraz z matką, zatem jego kontakty z ojcem od lat były mocno nadszarpnięte. Kariera telewizyjna Tomka rozkwita. Nagle dowiaduje się, że choroba ojca postępuje. Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los? Zwłaszcza, że Tomek i jego partnerka spodziewają się dziecka. Czy ojciec z synem będą potrafili dojść do porozumienia po tylu latach krzywd, kłótni?
Wspaniała obsada: wybitna rola Marcina Dorocińskiego, Krzysztofa Stroińskiego oraz Magdaleny Popławskiej, mnóstwo nagród na festiwalach filmowych. Otrzymał nagrody: Złotego Lwa na FPFF w Gdyni za najlepszy debiut reżyserski i najlepszą charakteryzację, XIX OFSF Prowincjonalia 2012 – nagroda publiczności, „Jańcio Wodnik” za zdjęcia dla Piotra Niemyjskiego, 60th International Filmfestival Mannheim-Heidelberg 2011 nagroda specjalna jury za najlepsze zdjęcia, Mumbai Film Festival Srebrna Nagroda za drugi najlepszy film.
30 I, godz. 12.00, 18.00 - „Idy marcowe”, reż. George Clooney, USA 2011 (98 min.)
Trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (George Clooney) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.
Film otrzymał nominację do Oscara i Złotych Globów.
Bilety (12 PLN) i karnety (45 PLN) – do nabycia w „Resursie” (karnety codziennie do godz. 14.30, bilety przed projekcją). Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w KDF w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia.
RED