Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Dla mamy i dziecka. Miejsca przyjazne w naszym mieście

Dla mamy i dziecka. Miejsca przyjazne w naszym mieście

Młode mamy nie muszą już podejmować trudnej decyzji – przyjemność czy dziecko? W naszym mieście powstaje coraz więcej miejsc, które czekają na rodziców z maluchami.

Zakupy – tylko z maleństwem
Bardzo przyjazna mamom robiących zakupy z pociechami jest Galeria Słoneczna. Wydzielono w niej specjalne punkty, w których można przewinąć niemowlaka. Na  piętrze znajdują się dwa miejsca, w których maluchy mogą się pobawić. W trakcie wakacji przed galerią ustawione są dmuchane zjeżdżalnie dla małych klientów.

Przychylne dla matek z dziećmi jest także Centrum Handlowe M1. Tam również przygotowane jest miejsce z przewijakiem, gdzie można spokojnie przewinąć i nakarmić szkraba. Jeśli chcemy zrobić zakupy – sprawnie i bez płaczu naszej pociechy – możemy „wynająć” wózek w kształcie samochodu lub zostawić dziecko w „Krainie Dzieci”. Jest to bezpłatna opieka przygotowana z myślą o maluchach w wieku od trzech do ośmiu lat. Młodsze dzieci mogą przebywać tam w obecności jednego z rodziców.

W większości radomskich hipermarketów i supermarketów znajdują się przewijaki, które jeszcze kilka lat temu były luksusem.

– Bardzo lubię tutaj robić zakupy z moją córką, ponieważ wiem, że mogę zawsze przewinąć ją w czystej toalecie. Jest także miejsce na odpoczynek, gdzie mogę  ją spokojnie nakarmić. Wielkim plusem są także kasy pierwszeństwa oraz kącik zabaw dla maluchów – powiedziała nam Justyna, mama rocznej Zuzi, którą spotkaliśmy w Centrum Handlowym Echo.

W Radomiu jest wiele restauracji, które mają stoliczki z kartkami i kredkami z myślą o naszych milusińskich. Standardem są także krzesełka do karmienia. Znajdziemy je m.in. w kawiarni „Parkowa”, pizzerii „Hallo Pizza” i restauracji rodzinnej „Mamma Leo”, która jest jedną z nielicznych w naszym mieście, nastawioną w szczególności na klientów z rodzinami. Organizowane są w niej także różne zajęcia dla małych dzieci.

Mama z dzieckiem u lekarza
Dla niektórych matek największą traumą jest pójście z maleństwem do lekarza. Na szczęście coraz więcej radomskich przychodni przygotowanych jest na ewentualność przyjścia z dzieckiem. Do dyspozycji są nie tylko podjazdy, ale także specjalnie wydzielone miejsca na wózki.

Na najdzielniejszych pacjentów bardzo często czekają nagrody w postaci naklejek, malowanek lub plastikowych pierścionków. Jedną z takich przychodni jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Polmedic”.

Jeśli musisz odwiedzić stomatologa lub nadszedł czas na pierwszą wizytę u niego z dzieckiem, dobrym pomysłem jest wybranie miejsca, w którym twoja pociecha będzie czuła się swobodnie. Nieliczne gabinety mają przygotowane kąciki do zabaw dla małych pacjentów. Takie miejsce to gabinet stomatologiczny „Mag-Dent”.

Również apteki dbają o małych klientów. W nich również znajdują się stoliczki z krzesełkami. Rodzice, gdy ich pociechy oddają się bez reszty pracy twórczej, mogą wykupić leki bądź skorzystać z porady farmaceuty.

Wspólne dbanie o urodę
Hitem ostatnich lat są ćwiczenia dla niemowląt prowadzone  na basenie, które mają na celu oswojenie dziecka z wodą. Podczas takich zajęć wykorzystywane są kolorowe zabawki, piłeczki, maty oraz sprzęt wypornościowy. Na basen wraz z maluszkiem wchodzi mama lub tata. Są one prowadzone w m.in. w aquaparku „Neptun” pod czujnym okiem instruktora. Zajęcia odbywają się w niedziele.

Dla mam, które chcą być aktywne fizycznie, została przygotowana specjalna oferta w klubie fitness „Fitness Park”. Jest nim program „Mama + dziecko”. Zajęcia odbywają się w soboty rano.

– Zajęcia adresowane są dla mam z dziećmi w wieku od ósmego tygodnia do dwunastego miesiąca życia. Na zajęciach ćwiczy głównie mama, której celem jest szybki powrót do formy po porodzie. Większość ćwiczeń jest tak zmodyfikowana by móc ruszać się z maluszkiem, który w ten sposób ćwiczy rozwój ruchowy oraz koordynację. Takie ćwiczenia to dużo frajdy – usłyszeliśmy w klubie fitness „Fitness Park” (nazwisko rozmówcy do wiadomości redakcji).

W trakcie roku szkolnego dzieci do trzeciego roku życia można zostawić pod opieką przedszkolanki i spokojnie pójść na dowolne zajęcia. Niestety, zainteresowanie tą formą aktywności w dalszym ciągu jest małe.

Solarium Słoneczko” to również miejsce, które jest niewątpliwie przyjazne mamie i dziecku. Pociecha czeka na mamę w specjalnie przygotowanym dla niej kąciku z krzesełkami oraz stoliczkiem.
Wyjście do fryzjera czy korzystanie z zabiegów kosmetycznych nie musi się wiązać z pozostawieniem malucha w domu.

– Staramy się dbać o klientki, które nie mają z kim zostawić dziecka w domu. W naszym salonie z myślą o maluchach czekających na mamy przygotowane są krzesełka, kredki i zabawki. Czasami wykorzystujemy je w celu  zajęcia pociech, które nie pozwalają się ostrzyc – tłumaczy Iwona Tyczyńska-Woźniak, właścicielka Salonu Urody „Idalia”.

Z myślą o naszych milusińskich w hipermarkecie E.Leclerc powstał salon fryzjerski „Fryzuś”. Oferuje on m.in. strzyżenie dzieci na specjalnych fotelach w kształcie pojazdów w czasie oglądania… bajki. Dla rodzica z pewnością będzie to chwila relaksu w kąciku wypoczynkowym tym razem przygotowanym specjalnie dla opiekunów, gdzie można np. napić się aromatycznej kawy. We „Fryzusiu” organizowane są także przyjęcia urodzinowe dla najmłodszych.

Zabawa na świeżym powietrzu
W naszym mieście nie możemy narzekać na brak placów zabaw. Powstaje ich coraz więcej, a te starsze, zniszczone są modernizowane bądź wymieniane na nowoczesne. Największym powodzeniem wśród maluchów cieszy się plac znajdujący się w parku im. T. Kościuszki. Jest on wyłożony częściowo miękką kostką, która zabezpiecza dzieci przed urazami. Dla rodziców przygotowane są ławeczki. W czasie, gdy nasze szkraby oddają się rozrywce, my możemy odpocząć i rozkoszować się świeżym powietrzem oraz ciszą.

Daria Kurys, fot. CynTurek

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy