Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Robert Prygiel trenerem Czarnych! Trwa budowa zespołu

Robert Prygiel trenerem Czarnych! Trwa budowa zespołu
Robert Prygiel został trenerem Czarnych Radom i to na nim będzie spoczywała odpowiedzialność za budowę składu na sezon 2013/2014, w którym radomianie wystąpią w PlusLidze! Drugim szkoleniowcem będzie dotychczasowy pierwszy trener Czarnych Wojciech Stępień. Wiadomo także, że w zespole pozostaje kilku zawodników, którzy wywalczyli mistrzostwo I ligi.Janusz Stańczuk potwierdził oficjalnie, że Czarni zagrają w PlusLidze w przyszłym sezonie: - Otrzymałem oficjalny telefon od Artura Popko, prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej z gratulacjami, ze jesteśmy w ekstraklasie - poinformował prezes Czarnych Radom.

Włodarze klubu rozpoczęli już budowę zespołu na przyszły sezon. Kibice z dużymi nadziejami czekali na informację o Bartłomieju Neroju, podstawowym rozgrywającym radomskiego zespołu w ubiegłym sezonie. Zawodnik potwierdził, że zostaje w Radomiu i zagra w PlusLidze w barwach Czarnych. Wyjaśniła się także przyszłość kilku siatkarzy, którzy wywalczyli mistrzostwo I ligi - w zespole pozostaną Jakub Wachnik, Kamil Gutkowski, Bartłomiej Grzechnik, Michał Ostrowski, Paweł Filipowicz. Funkcję statystyka w dalszym ciągu sprawować ma Krzysztof Michalski, a fizjoterapeutą pozostanie Marcin Górka. W organizacji spotkań i funkcjonowaniu klubu pomagać będą także tak jak dotychczas Mirosław Mucha oraz Beata Sieradz. Z zespołu odchodzi natomiast atakujący Krzysztof Ferek.

TRENERSKA ZAMIANA MIEJSC

Na konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek 20 czerwca przedstawiony został również nowy-stary sztab szkoleniowy. Dotychczasowi trenerzy zamienili się funkcjami i teraz Robert Prygiel będzie pierwszym szkoleniowcem, natomiast Wojciech Stępień jego asystentem. - Rozmawialiśmy na ten temat wiele razy. Wiadomo, że funkcja pierwszego trenera w PlusLidze to już nieco inna bajka i wymaga skupienia się na tym w stu procentach. W związku z tym, że ja pracuję w szkole,  nie jestem w stanie tego dalej poprowadzić jako pierwszy szkoleniowiec. Znam Roberta i wiem, że podoła temu zadaniu. Zawsze w to co robi, wkłada całe serce - wyjaśniał Wojciech Stępień.

Robert Prygiel jeszcze nieco ponad miesiąc temu występował na parkiecie jako zawodnik. - Chciałbym podziękować, bo zostałem obdarzony ogromnym zaufaniem. Zdaję sobie sprawę z tego, że przede mną duże wyzwanie. Ciężko było mi podjąć tę decyzję, ale zarówno Wojtek Stępień jak i prezes Stańczuk czy pan Strzylak powiedzieli coś takiego: "jeśli Bednaruk, Świderski czy Falasca dają radę, to czemu nie ty?". Oczywiście liczę tutaj na dużą pomoc Wojtka. Będziemy jeszcze chcieli uzupełnić sztab szkoleniowy jednym asystentem. Standardem w PlusLidze jest to, że kluby mają trzech opiekunów, a czasem nawet więcej - mówił Robert Prygiel.

ZAWODNICY POSZUKIWANI. CO Z HALĄ?

Trwają już poszukiwania zawodników, którzy mieliby wzmocnić drużynę na przyszły sezon.
- Mamy mało czasu. Rynek na dzień dzisiejszy jest praktycznie zamknięty jeśli chodzi o polskich zawodników. Nie zostało nam wiele nazwisk do wyboru, dlatego będziemy musieli się posiłkować siatkarzami zza granicy, żeby poziom sportowy tej drużyny był co najmniej dostateczny i żebyśmy nie wstydzili się swojej pracy - podkreślał Prygiel.

Trener wyjaśnił, że klub obserwuje dziesięciu zawodników. W tym gronie są dwaj młodzi atakujący oraz dwaj środkowi, którzy występują w tegorocznej Lidze Światowej, a także przyjmujący. - Wszyscy ci siatkarze wstępnie chcą grać u nas, ale chcemy zminimalizować ryzyko błędu i przyjrzeć im się jeszcze bliżej - tłumaczył Prygiel. Dodatkowo na celowniku Czarnych są atakujący, przyjmujący i libero z Polski. Kadra zespołu ma liczyć czternastu siatkarzy.

Czarni w nadchodzącym sezonie mają występować w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na konferencji poruszono także temat budowy nowego obiektu w Radomiu. - Śmiem twierdzić, że hala MOSiR-u jest teraz najsłabszą w ekstraklasie. Od wielu lat najgorsza była sala w Jastrzębiu, ale tam jest teraz nowy piękny obiekt. Trzeba równać do najlepszych. Oczywiście takie starania Stowarzyszenie Czarni Radom już ponad rok temu podjęło. Rok temu była deklaracja z Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowaniu 40 milionów. Teraz okazało się, że możemy liczyć na 15 milionów - mówił Sylwester Strzylak, prezes Stowarzyszenia Czarni Radom. - Bez dobrej hali nie ma dobrych widowisk. Radom zasługuje na taki obiekt. Mamy profesjonalną koszykówkę, teraz będzie siatkówka na najwyższym poziomie. Będzie ciężko pogodzić te dwie dyscypliny, bo jest wymóg, że jedni grają na parkiecie, a drudzy na specjalnej wykładzinie, ale to wszystko jest do zorganizowania przy dobrej woli ludzi. Mimo że mamy lokalizację i projekt nowej hali, to dalej musimy lobbować w sprawie budowy obiektu i myślę, że jakoś go wybudujemy.

Jednym z wymogów gry w PlusLidze jest utworzenie spółki akcyjnej. Włodarze klubu uspokajają, że już się tym zajmują. Zarząd prowadzi także rozmowy ze sponsorami i niewykluczone, że nazwa klubu zostanie powiększona o nowy człon. Budżet Czarnych w PlusLidze ma wynosić około trzech milionów złotych.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy