Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Powiedzieli po meczu Czarni - Resovia

Powiedzieli po meczu Czarni - Resovia
W spotkaniu upamiętniającym sędziego Janusza Sobola, Cerrad Czarni Radom przegrali z Asseco Resovią 2:3. Poniżej prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenerów i zawodników obu drużyn.

Więcej o meczu - TUTAJ
Galeria zdjęć - TUTAJ
Zapis relacji live - TUTAJ

Robert Prygiel (trener Cerrad Czarnych Radom):
Można powiedzieć, że trafiliśmy z piekła do nieba. W pierwszych dwóch setach popełnialiśmy dużo, często prostych błędów i rzeszowianie te partie wygrali. W drugiej odsłonie w pewnym momencie stanęliśmy i przestaliśmy grać. Fajnie, że ci zawodnicy, którzy weszli czyli Rafał Faryna i Bartłomiej Grzechnik dodali trochę życia tej drużynie, wynik się odwrócił i mogliśmy oglądać pięć setów, a nie trzy. Myślę, że to też dobrze dla kibiców, którzy przyszli na to spotkanie. Nawet nam udzieliły się nieco emocje meczu ligowego. Rzadko na tej hali ostatnimi czasy gościliśmy mistrzów Polski i pomimo ich niepełnego składu dzisiaj była szansa ich "dopaść". Fajnie, że ta nasza młoda drużyna grała jak równy z równym z ekipą złożoną z takich siatkarzy jak Ignaczak, Veres, Grzyb, Perłowski czy Konarski. To nazwiska znane nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii Rzeszów):
Na tym etapie nie ma sensu oceniać dyspozycji. Zespoły różnie trenują i są na innych etapach przygotowań. Jedni są w trakcie cięższych siłowych zajęć, inni w trakcie lżejszych, więc ta dyspozycja będzie zupełnie inna, kiedy będzie okres startowy. Na razie najważniejsze aby ci zawodnicy, którzy są w tym okresie przygotowawczym nieco odetchnęli taką grą. Ten mecz był takim przerywnikiem cięższego treningu i o to głównie chodzi. Fajnie, że rozegraliśmy dzisiaj pięć setów, bo to też jest większy kontakt z grą.

Radomska hala nie jest zbyt duża jak na aktualne warunki ligowe i to będzie naprawdę bardzo ciężki teren. Kibice podobnie jak w Rzeszowie są bardzo głośni i ten tumult potrafi gospodarzy wznieść na wyżyny, więc mogą grać na bardzo wysokim poziomie. U siebie będą więc zapewne bardzo groźni.

Krzysztof Ignaczak (libero Asseco Resovii Rzeszów):
Czarni to zespół na pewno waleczny. Widać, że tutaj jest myśl taktyczna Roberta i zawodnicy próbują realizować założenia, które nakreśla im trener. To przynosi efekty. Myślę, że te sparingowe mecze nie oddają do końca tego co będzie działo się w lidze. Za miesiąc przyjedziemy tu z jasnym celem zdobycia trzech punktów. Na pewno będzie ciężko tutaj grać, zresztą jak z każdym w lidze. Teraz nie ma już słabych zespołów. Myślę, że poziom w PlusLidze między wszystkimi drużynami się wyrównał i trzeba mieć się na baczności w każdym momencie, aby nie popełniać błędów własnych. Siatkówka jest grą błędów i kto popełni ich więcej ten przegrywa. Dzisiaj my ich popełniliśmy mniej w końcówce i dlatego wygraliśmy, natomiast Czarni pokazali się z dobrej strony.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Wojciech Grzyb (środkowy Asseco Resovii Rzeszów):
Czarni zagrali bardzo fajny mecz. Byli dosyć skuteczni. Na pewno dużo radości sprawiały im udane akcje przeciwko dobrej drużynie jaką my jesteśmy. To ich dodatkowo napędzało. My mieliśmy kilka momentów przestoju i radomianie bezlitośnie je wykorzystywali. Udało im się doprowadzić do tie-breaka. W nim sytuacja też nie wyglądała jednoznacznie, ale ostatecznie udało nam się rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

W trzecim secie (Resovia przegrała aż 9:25 - przyp.red.) była bardzo duża różnica między zagrywką i przyjęciem w obu zespołach. Oni zagrywali bardzo dobrze, my przyjmowaliśmy bardzo średnio. My nie sprawialiśmy im swoim serwisem w tamtej partii praktycznie żadnych problemów.

Kibice zorganizowali bardzo fajny doping i fajnie było tutaj grać. Na pewno będzie przyjemnie wrócić na mecz ligowy za miesiąc. Wtedy jednak nas również wspierać będzie spora grupa kibiców z Rzeszowa, więc ten doping będzie już podzielony i będzie może nam troszeczkę raźniej.

Jakub Wachnik (przyjmujący Cerrad Czarnych Radom):
Z dzisiejszego występu jestem zadowolony, pokazałem swoje umiejętności. Liga się dopiero zacznie. To są nasze pierwsze sparingi, także jeszcze dużo pracy przed nami i sporo elementów do poprawienia. Na pewno mecz z takim zespołem jak Resovia motywuje i chce się w nim pokazać z jak najlepszem strony i myślę, że mi się to udało.

Jesteśmy beniaminkiem w PlusLidze i na pewno będziemy chcieli się w każdym meczu pokazać z jak najlepszej strony i będziemy walczyć o punkty z każdą drużyną.

Jesteśmy przyzwyczajeni do takiego dopingu jaki był dzisiaj. Bardzo dobrze się gra, gdy wszyscy kibice na hali nas razem wspierają. Nasza hala jest specyficzna i na pewno będzie to nasz atut w lidze.

Z moim barkiem jest coraz lepiej. Już od trzech tygodni przechodzę rehabilitację, wykonuję ćwiczenia. Widzę dużą poprawę, jest mniejszy ból, jednak jeszcze trochę pracy przede mną, ale myślę, że będzie dobrze.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy