Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Kuba Wachnik: "Byłem podwójnie zmotywowany"

Kuba Wachnik:
Po wygranym meczu z LOTOSEM Trefl Gdańsk podczas VI rundy Pucharu Polski, siatkarze Czarnych Radom nie mogą myśleć o długim odpoczynku. Już za kilka dni bowiem czeka ich kolejny mecz ligowy.  Tym razem ich przeciwnikiem będzie zespół Banimexu Będzin. O spotkaniu z Treflem Gdańsk oraz zbliżającym się pojedynku w lidze, porozmawialiśmy prosto po meczu z Lotosem - Kubą Wachnikiem. Rozmawiał Adam Kurasiewicz.


Kuba Wachnik (w czarnej koszulce) udowadnia, że mimo młodego wieku, stanowi o sile radomskiego zespołu.
(fot. Michał Sołśnia)


Oczywiście gratuluje zasłużonego zwycięstwa. Udowodniliście w meczu z Treflem, że byliście zdecydowanie lepszą drużyną na boisku. Nie masz jednak wrażenia, że siatkarze z Gdańska Was zlekceważyli? Dodatkowo do Radomia przyjechali chyba nie w drugim, lecz nawet w trzecim składzie.


Kuba Wachnik (Czarni Radom):  Na pewno nie można powiedzieć o lekceważeniu przeciwnika, ponieważ ja będąc sportowcem podchodzę do każdego meczu bardzo profesjonalnie. Dlatego uważam, że chłopaki z Gdańska do tego meczu podeszli z takim samym nastawieniem jak my, a to że przyjechali do Radomia takim składem, a nie innym, może świadczyć jedynie o tym, że nie było na rękę im wygrać ten mecz. My cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej, że ostatni mecz ze Stalą w tej hali nam nie wyszedł najlepiej, także uważam że w pełni się zrehabilitowaliśmy za niedawną porażkę we własnej hali.

Teraz przed Wami, bardzo krótki odpoczynek, ponieważ już w piątek (21 grudnia) rozpoczynacie mecze rundy rewanżowej w lidze. We własnej hali podejmiecie Banimex Będzin, a tydzień później zagracie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale Pucharu Polski. Także na koniec tego roku, jeszcze musicie znaleźć dodatkowe siły.

- Dokładnie, ostatnie dwa tygodnie jest dla nas bardzo ciężkim okresem w sezonie. Mamy w zespole dwóch kontuzjowanych zawodników: Marcina Kocika i Kubę Radomskiego, którzy na pewno by się przydali całej drużynie. Niestety, trener nie ma zbyt wielkiego pola manewru, musimy grać takim składem jaki mamy i jeszcze "zacisnąć zęby" na te ostatnie mecze. Przed nami święta, jednak będzie to krótki odpoczynek, ponieważ w ostatni weekend prze nowym rokiem zagramy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, który będzie dla nas bardzo prestiżowym spotkaniem, jednak jedziemy tam z nastawieniem, aby wygrać. Na pewno będzie to o wiele trudniejszy mecz niż ten z Treflem, ale jedziemy do Kędzierzyna z nastawieniem, aby dobrze zagrać i uważam, że wszystko jest do zrobienia.

Jak oceniasz swoją grę na tle rywala z PlusLigi?

- Ten mecz potraktowałem wyjątkowo, ponieważ miałem możliwość pokazania swojej gry, na tle rywala z PLS-u. Byłem podwójnie zmotywowany i myślę, że  dobrze to wyglądało. Oczywiście pierwsza partia nam nie wyszła, jednak był to set otwierający to spotkanie, wiadomo jest zawsze ta trema, przez którą popełnia się wiele niepotrzebnych błędów. Jednak z każdym kolejnym punktem i setem, wszystko z nas "zeszło" i pokonaliśmy zawodników Trefla.

Kiedy zdobyliście ostatni punkt w tym meczu, który dał Wam awans do kolejnej rundy i mecz z ZAKSĄ, jakiejś szczególnej euforii nie było. Przyjęliście to tak, jakbyście przed meczem wiedzieli, że dziś to Wy będziecie cieszyć się ze zwycięstwa.

- Założenie na ten mecz było takie, że gramy bez tzw "spiny". My ten mecz mogliśmy wygrać, zaś Trefl musiał. Myślę, że tą wygraną daliśmy kibicom fajną niespodziankę na święta, a mecz z ZAKSĄ dla nas jak również dla wszystkich fanów siatkówki w naszym mieście będzie wspaniałym sportowym wydarzeniem.

Także możemy chyba powiedzieć, że "sen z Pucharem Polski" trwa?


- Tak i miejmy nadzieję, że jak najdłużej (uśmiech).PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy