Kielce na kolanach! Cerrad gromi!

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można zobaczyć – TUTAJ

Radomianie pojechali do Kielc z chęcią rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie. W meczu trzeciej kolejki PlusLigi Effector dosyć niespodziewanie wygrał w Radomiu 3:2. – Tamta porażka siedziała nam w głowach. Cały czas o niej myśleliśmy i przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem na rewanż – powiedział po meczu kapitan Cerradu Czarnych Radom, Wojciech Żaliński.

Mecz w Kielcach minimalnie lepiej rozpoczęli gospodarze. Kielczanie grali na wysokiej skuteczności, a dodatkowo dobrze dysponowany był były zawodnik „Wojskowych” – Jakub Wachnik. Dzięki jego dobre grze Effector na początku pierwszego seta nawet odskoczył na dwa punkty (9:7). Ale po chwili przy zagrywce Emanuela Kohuta radomianie zdobyli cztery „oczka” z rzędu i wyszli na prowadzenie (16:14). Kielczanie jeszcze doprowadzili do remisu (17:17), ale później po skutecznym bloku na Macieju Pawlińskim i asie serwisowym Wojciecha Żalińskiego Czarni uciekli na trzy punkty i tę przewagę utrzymali do końca seta.

Jak się późnij okazało to dobra postawa w pierwszym secie była wszystkim na co tego dnia stać było Effector. W drugiej partii radomianie wręcz rozbili gospodarzy. W początkowej fazie seta Cerrad przy zagrywce Davida Smitha zdobył aż siedem punktów z rzędu (9:3). To ustawiło całą partię, w której gospodarze już nie zdołali nawiązać walki. Ten set zakończył się wyraźnym zwycięstwem radomian 25:17.

Jedynym zagrożeniem dla Czarnych mogła być 10-minutowa przerwa. Jednak regulaminowa pauza nie wybiła radomian z uderzenia. Co prawda na początku trzeciego seta gospodarze jeszcze dzielnie walczyli, ale potem dali się stłamsić radomskiej ekipie. „Wojskowi” dobrze blokowali i tym elementem gry wybili Effectorowi siatkówkę z głowy. Trzecia partia zakończyła się zwycięstwem Cerradu 25:19 i „Wojskowi” wygrali cały mecz 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Wojciech Żaliński. – Czy Wojtek był dziś najlepszy? Odpowiem, że nie! Bo dziś na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna, nie tylko Wojtek! – powiedział po meczu Robert Prygiel. – Zagraliśmy dobre zawody, zwłaszcza w bloku i wybiliśmy tym kielczanom ochotę do gry. Cieszę się ze zwycięstwa za trzy punkty – zakończył trener.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom z dorobkiem 33 punktów awansowali na siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejne spotkanie „Wojskowi” rozegrają za tydzień, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Effector Kielce – Cerrad Czarni Radom 0:3 (22:25, 17:25, 19:25)

Effector Kielce: Komenda, Wachnik, Wohlfahrstatter, Orobko, Pawliński, Maćkowiak, Sobczak (l) oraz Biniek (l), Bućko, Antosik, Superlak, Formela

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Żaliński, Smith, Bołądź, Fornal, Smith, Watten (l) oraz Gonciarz, Ziobrowski