Czarni przegrali z Metrem po emocjonującym meczu

Kadeci Czarnych Radom nie zaczęli dobrze finałowego turnieju o mistrzostwo Mazowsza. Podopieczni trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego po emocjonującym meczu przegrali z Metrem Warszawa 2:3.

Początek spotkania należał jednak do gospodarzy. W pierwszej partii Czarni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Nie popełniali błędów i dobrze spisywali w polu serwisowym. Dzięki temu odsłonę otwarcia zapisali na swoje konto po skutecznym ataku po bloku Błażeja Czarneckiego.

W drugim secie było już nieco gorzej. Właściwie od samego początku przyjezdni wypracowali sobie niewielką przewagę, którą utrzymywali w zasadzie przez całą partię. Co prawda po ataku Daniela Chudzika, Czarni doprowadzili do remisu (16:16), ale potem rywale znów odskoczyli i wyrównali stan meczu.

Radomianie wrócili do dobrej gry w kolejnej odsłonie. Rozpoczęło się od prowadzenia 4:1. Co prawda Metro próbowało odrobić straty, doprowadziło nawet do remisu (15:15), ale to było wszystko na co było ich stać w tym secie. Już chwilę później gospodarze odskoczyli na pięć punktów. Przy stanie 18:15 szkoleniowiec ekipy z Warszawy poprosił o przerwę. Nie pomogła ona jednak jego podopiecznym, bowiem w dalszym ciągu nie byli w stanie podjąć walki w tej partii. Czarni wygrali do 18, po ataku w siatkę jednego z zawodników gości.

Wszyscy kibice zgromadzeni w hali sportowej V LO w Radomiu mieli zapewne nadzieję, że ten mecz zakończy się w kolejnej odsłonie. Tak się jednak nie stało. Metro już od samego początku wypracowało sobie kilka oczek przewagi (4:8), głównie za sprawą dobrych zagrywek Igora Stelmaszczyka, jednak na skutek kilku błędów własnych siatkarze ze stolicy roztrwonili kilkupunktowe prowadzenie (12:12). Dalsza część tego seta to wyrównana walka. Duży wpływ na rozwój wydarzeń miała kontrowersyjna decyzja sędziego, który przy stanie 18:20 po ataku Daniela Chudzika pokazał aut, mimo tego że piłka wylądowała w samym narożniku boiska. Decyzja arbitra zdenerwowała przyjmującego gospodarzy, który za zbyt nerwową reakcję otrzymał żółty kartonik. Zamiast 19:20, na tablicy widniał wynik 18:22. Czarni nie byli już w stanie odrobić tej straty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set.

Decydująca odsłona nie rozpoczęła się dobrze dla radomian. Na samym początku Czarni dwukrotnie zostali złapani blokiem i Metro odskoczyło na kilka oczek (0:3, 3:7). Podopieczni trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego zdołali odrobić straty, nawet przed zmianą stron! Po kiwce z drugiej piłki Jana Firleja było 8:7. Oba zespoły grały dalej punkt za punkt. Przy stanie 11:11 Czarni popełnili jednak dwa błędy i o czas poprosił opiekun zespołu. Po wznowieniu gry udało się z powodzeniem zakończyć akcję, jednak chwilę później tym samym odpowiedział zawodnik przyjezdnych, który obił blok radomskiej drużyny. W ostatniej akcji z trudnej piłki atakował Błażej Czarnecki, jednak posłał piłkę w aut i to Metro cieszyło się ze zwycięstwa w pierwszym meczu finału mistrzostw Mazowsza.

- Taka porażka boli. Metro grało bardzo dobrze. Zespół z Warszawy postawił wysoko poprzeczkę, a my popełniliśmy w samych końcówkach błędy. Przegraliśmy kilka decydujących piłek, zwłaszcza w czwartym secie, które spokojnie można było skończyć. Mam nadzieję, że mój zespół się podniesie po tej porażce. To jest turniej i mamy jeszcze do rozegrania dwa spotkania - podsumował spotkanie z Metrem trener kadetów Czarnych, Arkadiusz Sawiczyński.

Jutro Czarni zmierzą się z Huraganem Wołomin. Początek meczu o godz. 12:00 w hali sportowej V LO w Radomiu. O godz. 10:00 natomiast Metro Warszawa zmierzy się z MOS Wola Warszawa.

Czarni Radom - Metro Warszawa 2:3 (25:20, 20:25, 25:18, 22:25, 12:15)

Czarni: Surmacz, Firlej, Czarnecki, Chudzik, Kazimierczak, Machowicz, Pożyczka (L) oraz Szcześniak, Jaskulski, Gęborys