Wysoka porażka Broni w Warszawie

Przegraną 1:3 zakończył się wyjazdowy mecz Broni Radom z Ursusem Warszawa w ramach 14 kolejki III ligi. Gospodarze zwyciężyli pewnie i zasłużenie.

Broń pojechała do stolicy w praktycznie pełnym składzie, jedynie bez Mikołaja Skórnickiego. Wydawać by się więc mogło, że powalczy o wygraną. Ich plany zweryfikowało jednak boisko. Już w 17 minucie Kevin McMullen musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola głową zdobył Sebastian Bulik. W 26 minucie radomianie mogli wyrównać, ale bardzo mocne uderzenie Przemysława Wicika z 30 metrów powędrowało minimalnie ponad poprzeczką. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę nie wyszedł McMullen. Golkiper Broni źle się poczuł i w jego miejsce między słupkami stanął Norbert Wnukowski. Bramkarz ekipy z Plant w 55 minucie wygrał pojedynek sam na sam z Radosławem Jankiewiczem. Dziesięć minut później nie uchronił już jednak swojej drużyny od utraty gola. Na 2:0 podwyższył strzałem głową Dawid Jarczak. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry radomianie zdobyli kontaktową bramkę, a jej autorem był Przemysław Nogaj. Chwilę później jednak gospodarze przeprowadzili dobrą kontrę i Jankiewicz podwyższył na 3:1.