Pierwsze sparingowe zwycięstwo Broni

W sobotę (13 lipca) meczem z Avią Świdnik, Broń Radom rozpoczęła serię przedsezonowych sparingów. Radomianie w Nałęczowie wygrali 4:1.

Podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego rozkręcali się w tym spotkaniu z minuty na minutę. W 13 minucie lobem nad bramkarzem popisał się Piotr Budziński, ale w ostatniej chwili jeden z defensorów Avii wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później jeden z zawodników ze Świdnika trafił w poprzeczkę. Z dobrej strony pokazali się w tym spotkaniu Mariusz Marczak czy Ajibola Oshikoya, którzy mieli swoje sytuacje do strzelenia gola. Niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy Avia zdobyła gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 42 minucie wszystko odbyło się już zgodnie z przepisami, a piłkę do siatki Broni wpakował Tarkowski.

W drugiej połowie radomianie prezentowali się lepiej, a przede wszystkim byli bardziej skuteczni. W 71 minucie testowany Tunezyjczyk Bouhniba podał do Tomasza Bartosiaka (który wrócił z wypożyczenia do Polonii Iłża), a ten pokonał golkipera Avii. Niecałe dziesięć minut później
Kacper Rak wyprowadził Broń na prowadzenie. Chwilę przed końcem radomianie zdobyli jeszcze dwa gole. Jeden został zapisany jako samobójczy, a drugi był autorstwa Jakuba Chrzanowskiego, testowanego ostatnio w Radomiaku Radom. Przyszłość tego zawodnika jeszcze się nie wyjaśniła.

Avia Świdnik - Broń Radom 1:4 (1:0)
Bramki: Tarkowski 42' - Bartosiak 71', Rak 80', samobójcza 88', Chrzanowski 90'

Broń: Wnukowski (Prasek 30', McMullin 60') - Rdzanek (Wojtysiak 46'), Pełka (Gorczyca 46'), Skórnicki, Budzinski (Custidiano 46'), Noheem (Bartosiak 46'), Sałek (Bouhniba 46'), Oshikoya, Marczak, Wicik (Leśniewski 46'), Rak (Chrzanowski 46')