Broń wygrała z Polonią i awansowała w tabeli

W ósmej kolejce spotkań grupy łódzko-mazowieckiej, Broń Radom pokonała na własnym stadionie Polonię Warszawa 2:1 i awansowała tym samym z dwunastej na szóstą pozycję w tabeli III ligi.

Kibice, w tym licznie przybyli fani ze stolicy, zgromadzeni na stadionie przy ul. Narutowicza nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę w meczu. Wystarczyło kilka podań po rozpoczęciu ze środka, by Adrian Ligienza minął obrońców gospodarzy i po uderzeniu czubkiem buta wpakował piłkę do siatki.

Pomimo utraty gola, to Broniarze przeważali na murawie. Przez pierwszy kwadrans kilka razy Mariusz Marczak i Bartłomiej Książek próbowali szczęścia zza linii pola karnego, ale piłka lądowała ponad poprzeczką lub obok słupka. Dobra organizacja gry radomian wiele razy doprowadzała do akcji podbramkowych, jednak żadna próba nie zakończyła się po ich myśli. W najlepszej sytuacji pierwszej połowy znalazł się w 18 minucie gry Piotr Nowosielski, który po podaniu w pole karne przyjmował piłkę i zupełnie niekryty uderzył prosto w bramkarza. Od 42 minuty Broń grała w przewadze jednego zawodnika po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla kapitana gości Wojciecha Szymanka.

Pomimo zmian w obu ekipach na początku drugiej połowy, obraz gry nie odmienił się. To Broń dłużej utrzymywała się przy piłce, ale dopięła swego i doprowadziła do remisu w 70 minucie spotkania. Wtedy sfaulowany w polu karnym przez bramkarza został Nowosielski i on też pewnie wykorzystał podyktowaną "jedenastkę". Bramkarz gospodarzy Andriej Radczenko oprócz sytuacji z pierwszej minuty meczu, nie miał dużo pracy we własnym polu karnym. Polonia w ciągu całego meczu oddała tylko kilka strzałów, z czego jedynie dwa zmierzały w światło bramki. Osiem minut po golu wyrównującym Mariusz Marczak popisał się uderzeniem z dystansu, które okazało się nie do obrony. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki gości. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Broń zanotowała trzecie, a pierwsze u siebie, zwycięstwo w sezonie.

Broń Radom - MKS Polonia Warszawa 2:1 (0:1)
Bramki: Nowosielski 70', Marczak 78' - Ligienza 1'

Broń Radom: Radczenko - Rdzanek, Skórnicki (46' Gorczyca), Ankurowski, Wichucki (73' Krukowski), Nowosielski, Bouchniba (Titunin 84'), Sałek, Leśniewski, Marczak, Książek (Bojek 57')
Polonia Warszawa: Brudnicki - Kosiec, Szymanek, Wojdyga, Steć, Lemanek (86' Kępczyński), Augustyniak, Ligienza (52' Stańczyk), Tomaszewski (Kowalczyk 83'), Pieczara, Czerkas