Broń wygrała w sparingu z drugoligową Wisłą

Broń Radom pokonała w środowym (23 lipca) sparingu drugoligową Wisłę Puławy 1:0. Autorem zwycięskiej bramki był Wiktor Lach.

W pierwszej części gry inicjatywa należała do przyjezdnych, jednak nie doczekaliśmy się bramek. Goście mieli dwie dobre okazje, ale ich nie wykorzystali. W odpowiedzi, w 36 minucie Dominik Leśniewski pognał lewą stroną, oddał strzał, ale dobrą interwencją popisał się Jakub Zolech, golkiper Wisły.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch kolejnych sytuacji dla gości, ale najpierw dośrodkowanie jednego z graczy Wisły nie znalazło adresata, a chwilę później dobrą interwencją popisał się Norbert Wnukowski. Potem inicjatywa należała już do Broni, która dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała groźniejsze okazje do zdobycia gola. W 55 minucie bliski szczęścia był Wajih Bouchniba, który dostał podanie z lewej strony od Petera Drobnjaka. Strzał Tunezyjczyka był jednak minimalnie niecelny. Niespełna kwadrans później radomianie trafili do siatki. Z prawej strony pola karnego piłkę na piąty metr wyłożył Piotr Nowosielski, a Wiktorowi Lachowi nie pozostało nic innego jak tylko strzałem po ziemi skierować ją do siatki. Broń mogła jeszcze podwyższyć rezultat, ale w 78 minucie uderzenie Nowosielskiego powędrowało ponad poprzeczką.

- Jesteśmy w trudnym tygodniu treningowym. Wczoraj mieliśmy dwa treningi, w tym popołudniowy interwałowy, jutro będzie podobnie. W środę graliśmy z ciekawym sparingpartnerem, cieszy postawa moich zawodników. Ten sparing dał mi dużo informacji. Specjalnie usiadłem dzisiaj na trybunach, dzięki czemu lepiej mogłem obserwować grę mojego zespołu - powiedział po meczu Tomasz Dziubiński, trener Broni Radom.

Po sparingu odbyły się rozmowy z kandydatami do gry w barwach Broni w przyszłym sezonie. Ich rezultat poznamy jednak najwcześniej w czwartek.

Broń Radom - Wisła Puławy 1:0 (0:0)