Broń uratowała remis w starciu z Widzewem II

Sporo działo się w piątkowym (18 kwietnia) meczu Broni Radom z rezerwami Widzewa Łódź. Piłkarze z Narutowicza przegrywali już 0:3, ale zdołali doprowadzić do remisu, a wyrównującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Nie było wiadomo w jakim składzie przyjedzie drugi zespół Widzewa, spekulowano, że może zostać wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, która w ten weekend nie rozgrywała meczu w T-Mobile Ekstraklasie. Okazało się jednak, że w składzie gości nie było zawodników starszych niż z rocznika 1993.

Młodzież z Łodzi sprawiła sporo problemów ekipie prowadzonej przez trenera Tomasza Dziubińskiego. Pierwsze pół godziny gry to sporo niedokładności z jednej i drugiej strony, brakowało też sytuacji podbramkowych. W 33 minucie przyjezdni oddali pierwszy celny strzał na bramkę Michała Majosa i od razu zdobyli gola. Po podaniu Maksymiliana Rozwandowicza sam na sam z golkiperem Broni wyszedł Bartosz Narożnik i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później Narożnik wystąpił w roli asystującego. Dośrodkował w pole karne, a tam czekał Krystian Kolasa, który podwyższył na 2:0. Przy obu tych bramkach nie popisała się defensywa gospodarzy. Chwilę potem groźny strzał na bramkę gości oddał Piotr Nowosielski, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Widzewa.

Druga połowa rozpoczęła się dla Broni fatalnie. Po dograniu Piotra Bartłoszewskiego na piątym metrze niepilnowany był Kolasa, który trafił do pustej bramki i zaliczył tym samym swoje drugie trafienie tego popołudnia. W 66 minucie Broń zdobyła kontaktowego gola. W polu karnym faulowany był Mariusz Marczak. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany. Prawie kwadrans później było już 2:3, a gola strzałem głową zdobył Piotr Nowosielski. Podopieczni trenera Dziubińskiego zerwali się do ataków, aby doprowadzić do remisu i to się opłaciło. W doliczonym czasie gry dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Mikołaj Skórnicki, który wpakował piłkę do siatki strzałem głową i mecz zakończył się podziałem punktów.

- Uczulałem chłopaków, że przyjedzie drużyna złożona z młodzieżowców. Okazała się ona zespołem bardzo dobrym. Przespaliśmy pierwszą połowę, nie biegaliśmy tylko chodziliśmy. W przerwie padło sporo gorzkich słów i zadanie na pierwsze piętnaście minut drugiej połowy było takie żeby ruszyć do przodu, natomiast straciliśmy trzecią bramkę. Chwała mojej drużynie, że ze stanu 0:3 doprowadziliśmy do remisu i mamy punkt. Trzeba zastanowić się nad kilkoma pozycjami na boisku, bo dzisiaj było za dużo błędów - powiedział po meczu Tomasz Dziubiński, trener Broni Radom.

Broń Radom - Widzew II Łódź 3:3 (0:2)
Bramki: Marczak 66' (k), Nowosielski 78', Skórnicki (90+3') - Narożnik 33', Kolasa 39', 54'

Broń: Majos - Rdzanek, Skórnicki, Gorczyca, Budziński, Leśniewski (Wichucki 70'), Sałek, Oshikoya (Bojek 46'), Lach, Marczak, Nowosielski
Widzew II: Wlazłowski - Czapliński, Pankowski, Kasperkiewicz, Kozłowski, Kolasa (Lipski 83'), Grube, Rozwandowicz, Bartłoszewski (Marcioch 71'), Warchoł, Narożnik (Marat 90')