Broń ponownie bez punktów

W 21 kolejce III ligi Broń Radom przegrała z MKS Kutno 0:1. Radomianie stracili gola po rzucie wolnym, a ich gra i skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

Ekipa z Plant doznała już trzeciej porażki w rundzie wiosennej na własnym stadionie. Podopieczni trenera Konrada Główki zdobyli jak dotąd zaledwie jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Grodzisk Mazowieckim. W sobotnie popołudnie swojego dorobku nie powiększyli i ambitne plany o walce o najwyższe pozycje muszą też odłożyć na następny sezon, a w bieżącym skupić się na walce o miejsce w środku tabeli.

Spotkanie nie mogło się podobać kibicom. Obie drużyny wyszły na murawę z jednym celem - zdobyciem trzech punktów i nie zamierzały prezentować pięknej gry. W 20 minucie z rzutu wolnego strzelał Wojciech Kupiec, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Kwadrans później w dobrej sytuacji znalazł się Daniel Ciupiński, ale spudłował z dogodnej pozycji. Chwilę przed przerwą duży błąd popełnił Bartłomiej Siwak, który na 20 metrze przyjmował piłkę ręką. Rzut wolny świetnie wykorzystali przyjezdni. Uderzał Dariusz Lipiński, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Pawła Młodzińskiego. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy celny strzał ekipy z Kutna w tej części gry!

Na drugą połowę goście wyszli podbudowani zdobytym golem i to do nich należała inicjatywa w pierwszych minutach. Potem do głosu doszli gospodarze. Ich akcje nie przynosiły jednak oczekiwanego skutku. Radomianie atakowali, ale jeśli już dotarli pod pole karne rywala, to albo tracili piłkę, albo fatalnie pudłowali oddając strzały. Kwintesencją strzeleckiej niemocy ekipy z Plant była akcja z 67 minuty, kiedy to najpierw w dobrej sytuacji strzelał Daniel Ciupiński, jednak wprost w bramkarza, który wybił piłkę przed pole karne. Dopadł do niej Jakub Chrzanowski, ale z dystansu uderzył także wprost w Michała Sokołowicza. W ostatnich minutach Chrzanowski zepsuł "piłkę meczową". Młody zawodnik Broni z kilku metrów po rykoszecie trafił w poprzeczkę. Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie.

Po czterech meczach rundy wiosennej, Broń Radom ma na koncie zaledwie jeden punkt zdobyty w Grodzisku Mazowieckim. U siebie radomianie przegrali trzy razy. Szansa na przełamanie tej złej serii już w środę 1 maja, kiedy to do Radomia przyjedzie Orzeł Wierzbica, który w sobotę został rozgromiony w Kleszczowie 1:6 przez tamtejszą Omegę.

Broń Radom - MKS Kutno 0:1 (0:1)
Bramka: Lipiński 44'

Broń: Młodziński - Noheem (Budziński 76'), Bargieł, Kupiec, Rdzanek, Złoch (Książek 62'), Siwak (Chrzanowski 46'), Pakos (Gorczyca 71'), Leśniewski, Czarnecki, Ciupiński
MKS: Sokołowicz, Grzybowski (Płacheta 74'), Kowalczyk, Pałczyński, Kaczor, Lipiński (Dopierała 70'), Kiwała (Michalski 90 + 2'), Kubiak, Klepczyński, Dzięgielewski, Kustra (Jakubowski 88')