Broń podzieliła się punktami z Pelikanem

W meczu 11 kolejki III ligi Broń Radom zremisowała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 1:1.

Oba zespoły podeszły do niedzielnego (28 września) spotkania opromienione wysokimi triumfami w poprzedniej kolejce. Broń wygrała wtedy 8:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a Pelikan pokonał rezerwy Pogoni Siedlce 5:1.

Pojedynek w Łowiczu rozpoczął się od szybkiej gry z obu stron. Zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje okazje pod bramką przeciwnika. Pierwsi do siatki trafili przyjedzni. W 34 minucie ładną akcją popisał się Wajih Bouchniba, który wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Piotrowi Nowosielskiemu, ten minął obrońcę i technicznym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty później goście trafili w poprzeczkę, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 54 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie uderzał Paweł Ankurowski. Kilka chwil później Andriej Radczenko wybronił strzał miejscowych. W ostatnich minutach Broń cofnęła się do defensywy, co wykorzystał Pelikan. W 71 minucie do siatki strzałem głową po centrze z narożnika boiska trafił Grzegorz Wawrzyński. W kolejnych minutach gospodarze jeszcze przycisnęli, ale żadna bramka w tym meczu już nie padła.

Pelikan Łowicz - Broń Radom 1:1 (0:1)
Wawrzyński 71' - Nowosielski 34'

Pelikan: Dawid - Wyszogrodzki, M.Nowak, Wawrzyński, Bojaruniec, Kiwała, Kowalczyk, Bończak (Narożnik 46'), Pomianowski (Żółtowski 46'), Adamczyk, D.Nowak (Kosiorek 75')
Broń: Radczenko - Wieczorek (Rdzanek 70'), Ankurowski, Skórnicki, Wichucki, Bojek (Nogaj 85'), Sałek, Bouchniba, Leśneiwski, Marczak (Ksiązek 90'), Nowosielski