Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 24 czerwca 2025 05:20
Reklama Dom ze snu

WKS Czarni Radom wygrali z Astrą Nowa Sól!

WKS Czarni Radom w 29. kolejce zmierzyli się u siebie z Astrą Nowa Sól. W praktyce to ostatnie spotkanie radomian w fazie zasadniczej PLS 1. Ligi. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza wygrali to spotkanie 3:0.
WKS Czarni Radom wygrali z Astrą Nowa Sól!

Źródło: fot. cozadzien.pl / Aleksandra Podlaska

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy stanęli przed szansą na 12. ligowe zwycięstwo z rzędu. Znalazło to potwierdzenie już w pierwszym secie. Czarni szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Z czasem sukcesywnie zwiększali dystans nad rywalami. Radomianie bardzo dobrze spisywali się w grze blokiem i na zagrywce. Finalnie gospodarze pewnie wygrali tą partię do 12. 

Kolejna odsłona okazała się bardziej wyrównana od poprzedniej. Astra grała lepiej, ale nie wystarczyło to do pokonania  "Wojskowych". Podopieczni Dariusza Daszkiewicza zwyciężyli drugiego seta do 22. 

Trzecia partia przebiegała pod dyktando Czarnych. Gospodarze cały czas mieli pod kontrolą wydarzenia boiskowe. Astra Nowa Sól nie mogła zagrozić rywalom. Ostatecznie ekipa z Radomia wygrała tego seta do 22 jak i całe spotkanie 3:0. To 12. z rzędu triumf Czarnych w rozgrywkach ligowych. 

Wygrana WKS-u z Astrą Nowa Sól oznacza, że do fazy play-off radomianie przystąpią z trzeciego lub czwartego miejsca. To zależy od tego, czy KPS Siedlce w ostatniej kolejce zdobędzie komplet punktów - jeśli tak, to Czarni spadną na czwartą lokatę. 

WKS Czarni Radom - Astra Nowa Sól 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)

MVP: Serhij Yevstratov (Czarni).

Sędziowie: Marcin Bartłomiejczak i Aleksandra Szydełko.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama