Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 09:34
Reklama

Nowy sprzęt dla OSP

Trzy jednostki ochotniczych straży pożarnych z gminy Głowaczów otrzymały nowy sprzęt. Zakup dofinansował samorząd województwa mazowieckiego.
Nowy sprzęt dla OSP

Źródło: fot. UMWM

Całkowita wartość zakupionego sprzętu to 140 tys. zł. Połowę sfinansował samorząd województwa mazowieckiego, a drugą część dołożyła gmina.

 

- Są to trzy jednostki - dwie włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, jedna, która działa poza systemem. Są to OSP Głowaczów, Brzóza i Ursynów. Środki pochodzą z samorządu województwa mazowieckiego w 50 proc. Wartość zadania to 140 tys. zł. Jest to sprzęt podstawowy, taki jak węże, pilarki, prądownice, różnego rodzaju środki do dezynfekcji, substancji ropopochodnych Tego sprzętu jest naprawdę sporo - mówi Hubert Czubaj, burmistrz Głowaczowa.

Strażacy otrzymali także m.in. hełmy, buty, aparaty oddechowe z maską i butlą, latarki, węże, radiotelefony, czy motopompy.


- Ten sprzęt po pierwsze się zużywa, a drugie, że przybywa coraz więcej ratowników i każdy wymaga, żeby mieć zabezpieczenie podczas akcji. Możemy wymieniać ten zużyty sprzęt na nowocześniejszy, który lepiej nas chroni podczas akcji - podkreśla Tomasz Rębiś, prezes OSP w Brzózie.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły z programu „Mazowsze dla straży pożarnych”.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama