Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
poniedziałek, 23 czerwca 2025 12:03
ReklamaElmas

Woda w Pionkach nadaje się do picia

Badania sanepidu potwierdziły, że woda z wodociagu Januszno nadaje się już do spożycia. Przez kilka dni mieszkańcy nie mogli z niej korzystać, ze względu na wykrycie zanieczyszczenia bakteriami grupy coli oraz enterokokami.
Woda w Pionkach nadaje się do picia

Źródło: fot. archiwum CoZaDzien.pl

Bakterie zostały wykryte w próbce pobranej 30 września. Po otrzymaniu informacji o zanieczyszczeniu Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach natychmiast rozpoczęło proces chlorowania i płukania sieci wodociągowej.

- Ostatecznie, 7 października sanepid potwierdził, że woda jest bezpieczna do użytku, a ponownie pobrane próbki okazały się czyste. Dzięki zwiększonemu chlorowaniu i przepłukiwaniu sieci wodociągowej przywróciliśmy pełną jakość wody – mówi Paweł Dąbrowski, prezes Przedsiębiorstwa Wodno Kanalizacyjno Ciepłowniczego w Pionkach.

Wody sieciowej nie można było spożywać od 2 października. W tym czasie do mieszkańców dostarczane były butelki.

W czasie trwania kryzysu Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach oraz urząd miasta rozdysponowały z 21 transportów 27 tys. butelek wody, co dało 135 tys. litrów. Uruchomiono także trzy punkty poboru wody, które zaopatrywały mieszkańców w wodę z bezpiecznego ujęcia.

Wolontariusze odegrali kluczową rolę, dostarczając wodę do pięciu wyznaczonych punktów oraz bezpośrednio pod drzwi osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Szczególną troską objęto osoby starsze i potrzebujące, którym wodę dostarczano na wskazane adresy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama