Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 24 czerwca 2025 06:07
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Radomska procesja Bożego Ciała

Dziś w Kościele Katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W Radomiu główna procesja wyruszyła z radomskiej katedry.
Radomska procesja Bożego Ciała

Źródło: Fot. cozadzien.pl / Szymon Wykrota

Uroczystość Bożego Ciała ma charakter radosny i dziękczynny. Jest to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Kościele Katolickim, a jego tradycja sięga XIII wieku. W Radomiu główne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w radomskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka.

Po uroczystej mszy ulicami miasta wyruszyła procesja, w której uczestniczyły tłumy wiernych. Jedną z tradycji Bożego Ciała jest sypanie kwiatów podczas przemarszu. Wierni zatrzymali się przy czterech ołtarzach, które są odwołaniem do czterech Ewangelii. W tym roku tradycyjnie ołtarze usytuowane zostały przy kościele garnizonowym, Ojców Bernardynów, Ojców Jezuitów i radomskiej Farze.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama