Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 30 grudnia 2025 19:51
Reklama

Spotkanie dla wszystkich Kresowian

Klub Stowarzyszeniowy „Pamięć Kresów” zaprasza na spotkanie informacyjno-organizacyjne wszystkich Kresowian oraz osoby zainteresowane. Zebranie odbędzie się w najbliższą środę (24.04) w Kamienicy Deskurów.
Spotkanie dla wszystkich Kresowian

Źródło: Fot. archiwum cozadzien.pl

Spotkanie skierowane będzie do Kresowian pochodzących z Kresów Północno–Wschodnich II RP, czyli dawnych województw wileńskiego i części nowogródzkiego (obecnie obszar Litwy), Kresów Środkowo–Wschodnich II RP, czyli dawnych województw poleskiego i części nowogródzkiego (obecnie obszar Białorusi) oraz Kresów Południowo–Wschodnich II RP, czyli dawnych województw wołyńskiego, tarnopolskiego, stanisławowskiego i lwowskiego (obecnie obszar Ukrainy).

Spotkanie ma na celu skupić wszystkich zainteresowanych historią, dorobkiem naukowym i kulturowym Ziem Wschodnich Rzeczpospolitej. Klub zaprasza nie tylko Kresowian, ale także ich potomków i osoby, które nie są związane rodowo z Kresami. 

Zebranie odbędzie się w środę, 24 kwietnia w Kamienicy Deskurów. Początek spotkania o godz. 17 w sali nr 106.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama