Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 08:59
Reklama

Świetlica w Oleksowie już otwarta

W Oleksowie w gminie Gniewoszów została otwarta świetlica wiejska. Mieszkańcy zyskali miejsce do organizowania spotkań i wydarzeń kulturalnych.
Świetlica w Oleksowie już otwarta

Źródło: fot. UMWM

Świetlica została oficjalnie otwarta w sobotę, 27 stycznia z udziałem przedstawicieli samorządu województwa mazowieckiego, władz gminy, LGD Puszcza Kozienicka oraz kół gospodyń wiejskich. Koszt prac wyniósł niespełna 150 tys. zł.

- Widać tutaj zaangażowanie całej społeczności lokalnej. Dlatego tym bardziej miło mi było zobaczyć efekt naszego remontu, a także spotkać się z paniami z koła gospodyń wiejskich, które systematycznie uzyskują dofinansowania - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Budynek przez lata był w złym stanie. Jak podkreśla wójt Marcin Gac, impulsem do remontu było także powstanie lokalnego koła gospodyń wiejskich.

- To wyjątkowe miejsce. Dawniej była tutaj szkoła, a teraz mamy świetlicę wiejską, która będzie służyła mieszkańcom całej naszej gminy. Remont był podyktowany kiepskim stanem budynku, ale też powstaniem koła gospodyń w Oleksowie - podkreśla Marcin Gac, wójt gminy Gniewoszów.

Pieniądze zostały pozyskane Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Cieszymy się, że udało się uzyskać środki w 100 proc. z urzędu marszałkowskiego. Uważam, że takie inwestycje rozwijają lokalne społeczności i je aktywizują - mówi Maciej Baran, przewodniczący rady gminy i członek zarządu LGD Puszcza Kozienicka.

W czasie uroczystego otwarcia nie brakowało muzyki, tańców, a także potraw przygotowanych przez KGW w Oleksowie. Dla pań to wyjątkowo ważne wydarzenie.

- Ta świetlica wiejska jest niezbędna w naszej miejscowości. Ona zrzesza Oleksów i Sławczyn. Spotykamy się tu, wymieniamy doświadczeniami i jest nam bardzo dobrze. To jest serce naszej miejscowości i długo wyczekiwany moment - mówią Hanna Wawszczyk i Renata Kochanowska, przewodnicząca i wiceprzewodnicząca KGW w Oleksowie.

W czasie otwarcia została także odsłonięta okolicznościowa tablica.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama