Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 21 grudnia 2025 15:13
Reklama

Bezdomni podzielili się opłatkiem

Kilkudziesięciu bezdomnych przełamało się opłatkiem. Caritas Diecezji Radomskiej zaprosił na spotkanie wigilijne.
Bezdomni podzielili się opłatkiem

Źródło: fot. CoZaDzien.pl/Magda Nawara

Spotkanie wigilijne odbyło się w piątek, 22 grudnia w samo południe. Rozpoczęło je odczytanie fragmentu Ewangelii i błogosławieństwo udzielone przez ks. Damiana Drabikowskiego, dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej. Następnie bezdomni zasiedli do wigilijnego stołu.

- Każda wigilia to spotkanie rodzinne i chcemy zapewnić tym osobom poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej, że mamy tę wigilię w Domu Chleba Caritas Diecezji Radomskiej, gdzie mamy magazyn żywności - mówi ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Na stole wigilijnym znalazły się różne potrawy przygotowane przez pracowników i wolontariuszy Caritas.


- Przygotowaliśmy tradycyjne potrawy wigilijne, czyli barszcz czerwony, karpia, śledzie. Są też owoce, ciasta, napoje. Dodatkowo każda osoba otrzymuje od nas paczki świąteczne - tłumaczy Iwona Stępniewska, Caritas Diecezji Radomskiej.

W paczkach świątecznych znalazły się produkty do przygotowania symbolicznej wieczerzy wigilijnej, a także opłatek i życzenia od pracowników Caritas Diecezji Radomskiej.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama