Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 09:02
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Odblaski trafiły do Pionek

To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców Pionek. Dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 otrzymały elementy odblaskowe. Akcja "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" trafiła też na targowisko miejskie.
Odblaski trafiły do Pionek

Źródło: Fot. CoZaDzien.pl/Piotr Nowakowski

Akcja w Pionkach rozpoczęła się na targowisku "Manhattan". Handlarze i kupujący otrzymali elementy odblaskowe oraz kamizelki. Kolejnym punktem programu była akcja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. Tam uczniowie przygotowali występy.

- Przede wszystkim widzę dobre efekty, jeśli chodzi o młodzież. Przebija się do ich świadomości, że noszenie odblasków jest niezbędne, żeby być widocznym. Później dzieci przekazują tę wiedzę rodzicom i dziadkom. Uważam, że mamy olbrzymi postęp, jeśli chodzi o poprawę widoczności pieszych i rowerzystów - mówi marszałek Adam Struzik.

Marcin Ciężkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przekonuje, że na drogach widać coraz więcej pieszych noszących elementy odblaskowe.

- Efektem naszej pracy jest, że odblaski są coraz częściej widoczne na naszych drogach. Dzieci i osoby starsze coraz częściej poruszają się w kamizelkach odblaskowych, a różne elementy są przywieszane do ubrań - mówi dyrektor WORD.

Magdalena Deszczka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach mówi, że placówka jest położona na uboczu, ale noszenie odblasków jest istotne szczególnie w takich miejscach.

- Poruszając się po bocznych drogach mamy mniej oświetlenia, więc to jest bardzo potrzebne. Dzieci rzeczywiście zaczynają używać odblasków, a te akcje przynoszą dobry skutek - mówi dyrektor.

W czasie spotkania pojawiła się kwestia budowy rowerowego toru przeszkód przy PSP nr 2 w Pionkach. Wicemarszałek Rafał Rajkowski mówi, że urząd marszałkowski rozważa realizację takiej inwestycji.

- Będziemy myśleć o tym, aby uwzględnić w instrumentach wsparcia miasteczka ruchu drogowego. Jest coraz większe zapotrzebowanie i przy dobrej współpracy z samorządami wydaje się to być możliwe do realizacji - mówi wicemarszałek.

W ramach akcji dzieci otrzymały opaski odblaskowe, kamizelki oraz lampki LED.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama