Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 09:51
ReklamaElmas wędliny

Rynek 13/Wałowa 20. Miasto zapewniło pomoc prawną

- Po rozmowach i pomocy prawnej ze strony urzędu, lokatorzy są już bezpieczniejsi i wiedzą jakie kroki mają podejmować aby chronić swoje interesy - mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. Chodzi o mieszkańców kamienicy Rynek 13/Wałowa 20, którzy po sprzedaży obiektu przez nowego właściciela dostali czas do końca lipca aby opuścić mieszkania.
Rynek 13/Wałowa 20. Miasto zapewniło pomoc prawną

Źródło: fot. CoZaDzien.pl / Magda Nawara

O sprawie pisaliśmy na początku lipca, kiedy zaniepokojeni lokatorzy kamienicy Rynek 13/ Wałowa 20 zgłosili się do parlamentarzystów i władz miasta o pomoc. W związku ze sprzedażą kamienicy lokatorzy dostali miesięczne wypowiedzenia umów najmu. To osoby, które w większości mieszkają tam od kilku, kilkunastu lat i remontowały mieszkania z własnych środków. 

Właścicielka kamienicy, z którą rozmawialiśmy przekazała nam, że niektórzy lokatorzy są zadłużeni nawet na kilka tysięcy złotych, a ich umowy straciły ważność już kilka lat temu. 

Mieszkańcy wystąpili z apelem o pomoc, miasto podjęło interwencję w ich sprawie i zapewniło pomoc prawną, aby wspólnie móc podjąć kroki w celu rozwiązania sprawy z korzyścią dla nich. 

- Polskie prawo mocno chroni lokatorów. Nie ma takiej możliwości, żeby ktoś dostał wypowiedzenie i wylądował na bruku w trzy tygodnie czy miesiąc - mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. -  Ci państwo byli w urzędzie - rozmawialiśmy. Dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i lokalowej objaśniał zawiłości przepisów, bo w tym momencie pomoc prawna dla tych ludzi jest najważniejsza. 

Wiceprezydent Tyczyński powiedział też, że ci lokatorzy mogą starać się o mieszkania komunalne.  - Będziemy w każdym indywidualnym przypadku te wnioski rozpatrywać - mówi Tyczyński. 

Przypomnijmy, że kamienica składa się z 23 lokali mieszkalnych i i trzy użytkowe, jej łączna powierzchnia to 1056 m2. 
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama