Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
środa, 31 grudnia 2025 02:15
Reklama

Amazonki zapraszają na marsz

Radomskie Amazonki zapraszają do udziału w Marszu dla Życia i Nadziei.
Amazonki zapraszają na marsz

Źródło: fot. archiwum cozadzien.pl

Październik od lat uznawany jest na świecie za miesiąc świadomości raka piersi, dlatego od ćwierć wieku Stowarzyszenie Amazonki – Dana w Radomiu organizuje w tym miesiącu Marsz Życia i Nadziei. "Ideą marszu jest zaznajomienie społeczeństwa z problematyką wczesnego wykrywania raka piersi. Podczas marszu będziemy nagłaśniać jak ważna jest profilaktyka, zachęcać kobiety do wykonywania badań – tych w gabinetach diagnostycznych i tych najprostszych, a najszybszych, czyli samobadania piersi. My, amazonki, idąc w tym marszu chcemy pokazać że rak to nie wyrok – wcześnie wykryty jest uleczalny. Wiele z nas jest po leczeniu kilkanaście, a nawet dwadzieścia kilka lat. Dzięki wczesnemu wykryciu choroby, szybkiej reakcji i podjętej terapii możemy cieszyć się życiem i zdrowiem" - czytamy na stronie organizacji. 

Marsz przejdzie ulicami Radomia w piątek, 22 października. Start o godz. 15.30. Marsz przejdzie sprzed Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, a dalej ulicami: Lekarską, Tochtermana, Traugutta i Żeromskiego na plac Corazziego (przed Urzędem Miejskim). Zakończenie zaplanowano ok. 16.30 - będzie happening poświęcony tematyce walki z rakiem piersi.

Może to spowodować chwilowe zakłócenia w ruchu kołowym i ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15 i 25.MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie trasy powyższego marszu, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz w miarę możliwości o omijanie tych ulic w podanych godzinach.

Patronat nad wydarzeniem ma Radomska Grupa Mediowa. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama