11 września 2020 r. burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski i nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice Tomasz Sot podpisali list intencyjny w sprawie współpracy partnerskiej w zakresie funkcjonowania szlaków rowerowych na terenie Kozienic, w związku z czym rozpoczęły się prace terenowe związane z utworzeniem nowego szlaku rowerowego.
Jak informuje Nadleśnictwo Kozienice, nowy szlak będzie przebiegał wzdłuż drogi krajowej nr 48 (Kozienice-Brzóza) po dawnym pasie przeciwpożarowym, od miejscowości Nowy Łuczynów do osady leśnej Cztery Kopce. Długość szlaku wynosi 3 200m, szerokość ok. 2m. Szlak zostanie zaopatrzony w ulepszoną nawierzchnię. Obecnie rozpoczęła się realizacja I etapu - od Nowego Łuczynowa do tzw. Drogi Wałkowej.
"Mamy nadzieję, że już w niedługim czasie szlak zostanie udostępniony dla turystów i pozwoli na bezpieczny przejazd rowerowy wzdłuż tej ruchliwej trasy, a także stanie się nową atrakcją turystyczną na tym terenie i ułatwi planowanie i odbywanie leśnych wycieczek rowerowych"- czytamy na stronie Nadleśnictwa Kozienice.















Napisz komentarz
Komentarze