Ks. prałat dr Grzegorz Senderski urodził się 17 listopada 1951 roku w Łodzi. W wieku 24 lat przyjął święcenia kapłańskie w Sandomierzu, po których pracował jako wikariusz - między innymi w Radomiu. Pod koniec lat siedemdziesiątych rozpoczął studia z homiletyki w Lublinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a pod koniec lat osiemdziesiatych został mianowany proboszczem radomskiej parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. W 2006 roku został proboszczem parafii św. Kazimierza w Radomiu - był także dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Deicezjalnej w Radomiu, a od 2011 roku pełnił fuinkcję dziekana dekanatu Radom Zachód.
Uroczystości żałobne w imieniu ks. prałata dr Grzegorza Senderskiego odbędą się planowo we wtorek (30 marca) w parafii św. Kazimierza, a w środę (31.03) w Opocznie w parafii św. Bartłomieja.








![Tragiczne zderzenie pod Radomiem. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA] Tragiczne zderzenie pod Radomiem. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA]](https://static-radom.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-wypadek-smiertelny-pod-radomiem-droga-nieprzejezdna-1772183247.jpg)




