W obliczu wcześniejszej decyzji o przyznaniu Radomiakowi licencji na grę w drugiej lidze, dokument dający zgodę na występy "Zielonych" na wyższym szczeblu był już niemal pewny. Komisja Licencyjna PZPN tylko to potwierdziła, przyznając mistrzowi rozgrywek licencję na grę w Fortuna 1. Lidze. Radomianie otrzymali jednak kilka nadzorów: infrastrukturalny, finansowy oraz personalny i administracyjny.
Nadzór infrastrukturalny był oczywisty od początku. W związku z grą przy ul. Narutowicza 9 należy wykonać dodatkowe prace, które przystosują obiekt do rozgrywek pierwszej ligi, w stopniu wymaganym przez "Podręcznik Licencyjny". Chodzi m.in. o remont miejsc prasowych, czy dodatkowe zabezpieczenia w sektorze gości. Klub na oficjalnej stronie wytłumaczył także pozostałe decyzje KL. - Nadzór finansowy zwykle przyznawany jest wszystkim beniaminkom rozgrywek, w celu kontroli przedstawionej prognozy finansowej. Z kolei nadzór z zakresu personelu i administracji nałożono z uwagi na nie przedstawienie komisji licencji UEFA A dla wszystkich trenerów grup młodzieżowych wymaganych zapisami Podręcznika Licencyjnego - czytamy w komunikacie.
Wkrótce ma zostać ogłoszony terminarz rozgrywek, a niedługo potem Radomiak poinformuje o sprzedaży biletów i karnetów na jesienne mecze.














Napisz komentarz
Komentarze