To kolejna inwestycja realizowana w ramach tzw. projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Urząd Miejski w Radomiu ogłosił przetarg na wykonanie prac. - Po remoncie, parking będzie jednym z istotnych elementów tworzonej Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy włączyć go do Strefy Płatnego Parkowania. Tym samym zwiększy się liczba miejsc na granicy ścisłego centrum miasta. Będzie można zostawić tam samochód i dalej przemieszczać się np. autobusami komunikacji miejskiej, pieszo lub wypożyczyć rower miejski – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.
Na oferty w przetargu urząd miejski czeka do 27 czerwca. Wykonawca będzie miał na przeprowadzenie prac remontowych cztery miesiące.
W ramach projektu multimodalnego została już podpisana umowa na zakup 10 elektrycznych autobusów. Rozstrzygnięto także przetarg na dostawę nowych wiat przystankowych. W toku są natomiast postępowania dotyczące budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ulic: Jacka Kuronia, Przytyckiej, Wapiennej i Żółkiewskiego. Wkrótce zostaną także rozstrzygnięte przetargi na rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i zakup biletomatów.














Napisz komentarz
Komentarze