Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 23 grudnia 2025 05:15
Reklama

Kto sięgnie po Mirax Puchar Polski?

Rozgrywki Mirax Pucharu Polski powoli zbliżają się ku końcowi. Już za tydzień poznamy ósemkę ćwierćfinalistów okręgowego pucharu. Sprawdźcie drabinkę rozgrywek oraz aktualną klasyfikację strzelców!

Tylko 16 zespołów pozostaje w grze o triumf w Mirax Pucharze Polski. W tym gronie nie ma już ubiegłorocznego finalisty, Centrum Radom, które odpadło w starciu z KS Potworów. W grze o trofeum pozostaje z kolei Zamłynie, ostatni przedstawiciel Radomia w tych rozgrywkach. W 1/8 finału radomianie zmierzą się z Zodiakiem Sucha, który w poprzedniej rundzie błysnął skutecznością, wbijając 12 goli Sokołowi Przytyk. Podobnym wynikiem zakończyło się też starcie Oskara Przysucha z Wulkanem Zakrzew. W II rundzie rozgrywek odbyło się 14 spotkań, w których padły 73 bramki (średnia 5,2 gola na mecz). Dwa mecze zakończyły się bezbramkowym remisem i rzutami karnymi, dwa zweryfikowano jako walkower.

Swoistym ewenementem w pucharowych rozgrywkach jest przypadek Prochu Pionki. Ekipa z Pionek dwukrotnie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek... bez wychodzenia na boisko. Rywale poddawali mecz walkowerem, "przepychając" Proch do kolejnych rund. W 1/8 finału Proch zmierzy się z ligowym rywalem, Gryfem Policzna. Derbowe spotkanie będzie drugą konfrontacją obydwu ekip w tym sezonie. W czwartej kolejce Campeon.pl ligi okręgowej Proch pokonał Gryf 5:1.

Ciekawie zapowiada się też starcie Orła Wierzbica z Oskarem Przysucha, czy konfrontacja KS Warka z Energią Kozienice. W grze o okręgowy Puchar Polski uczestniczą trzy kluby czwartoligowe: LKS Promna, Oskar Przysucha i Energia Kozienice. Trzech przedstawicieli ma z kolei Pineks Klasa A, a są nimi: Zodiak Sucha, Polonia Iłża i Gracja Tczów. Pozostałe osiem ekip to reprezentanci Campeon.pl ligi okręgowej.

Mecze 1/8 finału pucharowych rozgrywek zaplanowano na środę, 19 września.

1/8 FINAŁU

Mazowsze Grójec - LKS Promna
Zodiak Sucha - Zamłynie Radom
Proch Pionki - Gryf Policzna
KS Warka - Energia Kozienice
Polonia Iłża - Gracja Tczów
Zawisza Sienno - Powiślanka Lipsko
Orzeł Wierzbica - Oskar Przysucha
Szydłowianka - KS Potworów

ĆWIERĆFINAŁY

1. Mazowsze Grójec/LKS Promna - Zodiak Sucha/Zamłynie Radom
2. Proch Pionki/Gryf Policzna - KS Warka/Energia Kozienice
3. Polonia Iłża/Gracja Tczów - Zawisza Sienno/Powiślanka Lipsko
4. Orzeł Wierzbica/Oskar Przysucha - Szydłowianka/KS Potworów

PÓŁFINAŁY

Wygrany 1 - Wygrany 2
Wygrany 3 - Wygrany 4

W klasyfikacji strzelców widać wyraźną dominację piłkarzy Zodiaka Sucha. Aż trzech zawodników tego klubu znalazło się w czołówce najskuteczniejszych zawodników Mirax Pucharu Polski. Jeden z dwóch liderów, Bartłomiej Wielgus, jest też najskuteczniejszym piłkarzem Zodiaka w Pineks Klasie A, jednak na wyróżnienie zasługuje Kacper Nowak. Autor czterech bramek w tegorocznym pucharze jest bowiem... nominalnym obrońcą. Furorę w pucharowych rozgrywkach robi też piłkarz Oskara Przysucha, Piotr Jaworski. 20-latek ma koncie cztery trafienia. 

Kilku zawodników z czołówki strzeleckiej klasyfikacji nie zdoła już poprawić swojego dorobku bramkowego. Są to: Dawid Ceglarz, Łukasz Glista i Karol Rogoliński. Pozostali wciąż są w grze o koronę najskuteczniejszego zawodnika Mirax Pucharu Polski.

STRZELCY

1. Bartłomiej Wielgus (Zodiak Sucha) – 5
Marcin Strzelecki (Zodiak) – 5
2. Piotr Jaworski (Orzeł Wierzbica) - 4
Kacper Nowak (Zodiak) - 4
3. Dawid Ceglarz (KP Stanisławice) - 3 
Daniel Ciupiński (Energia Kozienice) - 3
Łukasz Glista (Młodzik 18 Radom) - 3
Paweł Grodzki (Mazowsze Grójec) - 3
Mateusz Kubica (Zamłynie Radom) - 3
Bartłomiej Madej (Oskar Przysucha) - 3
Kamil Mosiołek (Szydłowianka) - 3
Karol Rogoliński (KS Błotnica) - 3
Patryk Skalski (Oskar) - 3
Mateusz Szczepański (Proch Pionki) - 3
Kacper Wnuk (Proch) - 3
Paweł Wysocki (Mazowsze) - 3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama