Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 30 stycznia 2026 01:58
Reklama

„Wojskowi” zagrają z Łuczniczką

Cerrad Czarni Radom po raz ostatni w tym roku zagrają we własnej hali. „Wojskowi” w piątek, 22 grudnia, zmierzą się z Łuczniczką Bydgoszcz. Czy radomianie pożegnają się z kibicami w dobrym stylu?
„Wojskowi” zagrają z Łuczniczką

Źródło: / fot. Emil Ekert

W przedświąteczny piątek radomscy siatkarze będą mieli okazję by sprawić gwiazdkowy prezent kibicom. Cerrad Czarni Radom w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością zmierzą się z Łuczniczką Bydgoszcz. Radomski zespół chce udanie zakończyć rok po słabym początku rozgrywek. Trener Robert Prygiel wciąż ma ogromny problem z urazami, które skutecznie utrudniają mu pracę w aktualnym sezonie. W meczu z Łuczniczką na parkiecie na pewno nie zobaczymy Michała Filipa, który leczy złamaną kość stopy. Do kadry wróci natomiast Kamil Kwasowski. Do treningów z zespołem wrócił rozgrywający Dejan Vincić, jednak jego występ stoi pod znakiem zapytania.

 

„Wojskowi” mogą się pochwalić dobrym bilansem gier z zespołem z Bydgoszczy. Czarni wygrali pięć z ośmiu spotkań z Łuczniczką. Nasza drużyna nie doznała porażki z Łuczniczką od lutego 2015 roku, zwyciężając czterokrotnie z rzędu i w piątek powalczy o przedłużenie tej passy. Dotychczas w Radomiu gospodarze wygrali dwukrotnie, tyle samo razy schodząc z parkietu ze spuszczonymi głowami.

 

Łuczniczka Bydgoszcz ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej. Drużyna z Bydgoszczy przegrała sześć spotkań z rzędu i dorobkiem 11 punktów plasuje się na 14. miejscu w PlusLidze. Nad strefą spadkową Łuczniczka ma zaledwie cztery „oczka” przewagi, więc goście pilnie potrzebują zwycięstw. Dobrą wróżbą dla radomian jest jednak to, że bydgoszczanie w aktualnym sezonie wygrali zaledwie jeden wyjazdowy mecz – w Katowicach, z miejscowym GKS-em.

 

Radomianie z kolei wciąż grają w kratkę, przeplatając zwycięstwa i porażki. Czarnych należy jednak pochwalić za ambitną walkę mimo ciągłych urazów towarzyszących podopiecznym Roberta Prygla. W ostatnim ligowym spotkaniu „Wojskowi” walczyli z Treflem Gdańsk. Choć ten mecz zakończył się porażką 1:3, kibice pożegnali siatkarzy gromkimi brawami. Czarni dotychczas wygrali zaledwie dwa mecze we własnej hali. Co ciekawe – obydwa zakończyły się wynikiem 3:0 dla naszego zespołu. Czy „Wojskowi” powtórzą ten sukces w piątkowy wieczór?

 

Spotkanie Cerrad Czarnych Radom z Łuczniczką Bydgoszcz odbędzie się w piątek, 22 grudnia, o godz. 18 w hali MOSiRu przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Partnerem regionalnym tego spotkania będzie miasto Iłża.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama