Finał Euro 2012 w Kijowie obejrzało na żywo sześciu chłopców ze świetlicy socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Radomskiej. Wyjazd zorganizowali Maciej Jankowski i Paweł Pytel z firmy AVIVA.
Norbert Nowocień
04.07.2012 16:21
- Chłopcy mieli zagwarantowane wszystko, od przejazdu, przez pobyt w Kijowie, aż po sam powrót do domu. Na stadionie byli w loży dla VIP-ów. Dzięki uprzejmości wojewody mazowieckiego chłopcom wydano tymczasowe paszporty - mówi opiekun świetlicy siostra Małgorzata Bieńkowska.
- Chcielibyśmy bardzo podziękować organizatorom wyjazdu za to, że sprawili nam taką radość. Żaden z nas nie spodziewał się, że będziemy na finale EURO 2012 w Kijowie - mówił Bartosz, który jest podopiecznym świetlicy socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Radomskiej.
Pomysł rzeczywiście był bardzo spontaniczny, bowiem przedstawiciele AVIVY o wyjeździe zadecydowali w czwartek, na trzy dni przed finałem mistrzostw Europy w piłce nożnej.
Chłopcy do Radomia wrócili w poniedziałek. Jak mówią, największe wrażenie zrobił na nich widok ich idoli: Ikera Casillasa, Andrei Pirlo, Andresa Iniesty, Gianluigiego Buffona, a także Gerarda Pique i Xaviego Hernandeza.
Każdy z chłopców dostał na pamiątkę koszulkę reprezentacji Włoch lub Hiszpanii, a także piłki i plakietki Euro 2012.