Reklama
Koniec bezkarnej samowolki na ulicy Struga!
Jeszcze w tym roku będzie uporządkowane niewłaściwe parkowanie samochodów naprzeciwko targowiska nad rzeczką przy ulicy Struga. Powstaną tam szeroki chodnik i zatoki. Miasto już ogłosiło przetarg na wykonanie robót i czeka na oferty od zainteresowanych firm.
- 08.10.2012 06:46
[gallery id=138]
Zadanie obejmie remont chodnika i budowę zatok parkingowych przy ul. Struga, na odcinku od Niedziałkowskiego do 25 Czerwca. Zakres zaplanowanych prac nie jest duży, ale wreszcie przyczyni się do uporządkowania niedopuszczalnej sytuacji naprzeciwko targowiska. Od wielu lat panuje tam prawdziwa samowolka - auta doszczętnie rozjeździły trawnik i nagminnie utrudniają przejście chodnikiem. Najgorzej jest w czwartki i w soboty.
- Zamówienie obejmuje rozebranie starego chodnika i krawężników, a następnie ułożenie chodników i zjazdów z kostki brukowej oraz wykonanie z takiej samej kostki zatok parkingowych. Przy okazji wymienimy na nowe trzy słupy oświetleniowe - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
Po remoncie piesi będą mieli wyłącznie do swojej dyspozycji równy trotuar o szerokości 2,5 metra. Natomiast kierowcom zostanie zapewniona możliwość parkowania pojazdów wzdłuż ulicy. - Na oferty od zainteresowanych firm czekamy do połowy października. Prace potrwają przez miesiąc od podpisania umowy z wybranym wykonawcą - mówi Dariusz Dębski.
Reklama














