Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 08:47
Reklama

Greenaway i Kolski w Multikinie

Filmy Petera Greenaway’a i Jana Jakuba Kolskiego będzie można zobaczyć podczas kwietniowego Elektryzującego Maratonu Filmowego. Święta przeszkodziły w zorganizowaniu maratonu w trzeci poniedziałek miesiąca. Tym razem odbędzie się więc w czwarty – 28 kwietnia. Początek o godz. 18.30.


Obejrzymy (to radomska premiera) dramat „Goltzius and the Pelican Company”. To najnowszy film Petera Greenawaya („Kontrakt rysownika”, „Księgi Prospera”, „Wyliczanka”) - prześmiewcy obdarzonego niesamowitą wyobraźnią, który od czterech dekad kreuje na ekranie ekstrawaganckie, surrealistyczne, wizje procesu tworzenia i kondycji artysty. Ten zafascynowany malarstwem i architekturą twórca tym razem przedstawia historię malarza i rysownika Hendrika Goltziusa, który usiłuje przekonać margrabiego Alzacji do sfinansowania drukarni, dzięki której mógłby wydać erotyczną, obrazkową wersję Starego Testamentu.

Film jest dozwolony od lat 18.

O godz. 21 zaś rozpocznie się projekcja „Zabić Bobra” – dramatu obyczajowego w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Obraz został uhonorowany nagrodą główną Festiwalu Camerimage w konkursie filmów polskich, a także nagrodą dla najlepszego aktora - Eryka Lobusa na MFF w Karlowych Warach; Lobus wcielił się w postać żołnierza sił specjalnych zmagającego się z trudnymi wspomnieniami z wojny w Czeczenii. Tytułowe bobry stają się symbolem agresywnych czynników zaburzających rzeczywistość.

Projekcje odbywają się w Multikinie. Ceny biletów: jeden film – 15 zł, dwa filmy – 24 zł. Bilety można kupić w tymczasowej siedzibie MCSW „Elektrownia” (ul. Domagalskiego 5) w godz. 8-16 oraz bezpośrednio przed projekcją w Multikinie. Pierwszych sześciu widzów, którzy kupią bilety, organizatorzy nagrodzą zaproszeniami na Elektryzujący Maraton Filmowy w kolejnym miesiącu.



Podziel się
Oceń

Reklama