Środowy mecz przyciągnął na trybuny niemal komplet publiczności. Na obiekcie MOSiR-u zjawiło się 3 420 widzów, którzy oglądali bój dwóch najlepszych kobiecych zespołów w naszym kraju, czyli Medyka Konin i Górnika Łęczna.
Faworytem tego starcia były zawodniczki z Wielkopolski, które nie zawiodły pokładanych w nich nadziei. Mistrzynie Polski już po pierwszej połowie prowadziły 2:0, a korzystny rezultat pozwolił im w pełni kontrolować przebieg gry. Co prawda w ostatnich minutach Górnik zdobył kontaktowego gola, ale zwycięstwo Medyka nie było zagrożone nawet przez moment. Ostatecznie po końcowym gwizdku zespół z Konina wygrał 2:1.
Finał Pucharu Polski Kobiet 2017




Tym samym Medyk po raz czwarty z rzędu sięgnął po dublet w postaci mistrzostwa Polski i Pucharu Polski.
Górnik Łęczna – Medyk Konin 1:2
Bramki: Zdunek 90'+2 – Guściora 33', Sikora 36'
Górnik Łęczna: Palińska – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Dyguś (Jaszek 62'), Kamczyk, Grzywińska (Szewczuk 90'), Koch (Parczewska 66'), Zdunek, Jędrzejewicz (Zawistowska 60'), Sznyrowska
Medyk Konin: Szymańska – Sikora, Sławczewa, Dudek, Ficzay, Guściora (Kharlanava 77'), Sałata, Shuppo, Grad, Gawrońska, Kostowa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.













