Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
poniedziałek, 19 stycznia 2026 18:37
Reklama

Wodny posterunek zaczyna sezon

Wodny Posterunek Policji w Domaniowie rozpoczął sezon. W placówce pełni służbę czterech policjantów, którzy pilnują spokoju amatorów wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych. Mundurowi mają do dyspozycji m.in. dwie łodzie motorowe oraz skutery. Policjanci sprawdzają trzeźwość osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego oraz czy znajduje się na nim sprzęt ratunkowy.

- Jak co roku nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad zalewem w Domaniowie czuwają policjanci z wodnego posterunku. Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali przeszkoleni funkcjonariusze z uprawnieniami ratowników wodnych, którzy są w stanie podjąć akcję ratowniczą na wodzie i udzielić niezbędnej pomocy medycznej przed przybyciem lekarza. Policjanci pełniący w wakacje służbę na sezonowym posterunku wodnym niejednokrotnie konfrontowali się z sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia osób wypoczywających nad wodą, stawiając czoła niebezpieczeństwu. Doskonale przygotowani, pełni odwagi i poświęcenia nie raz wyciągali z wody tonących, udzielając im niezbędnej pomocy przedmedycznej - powiedziała Justyna Leszczyńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Policjanci zwracają uwagę, że największym zagrożeniem dla wypoczywających nad wodą jest brawura i lekceważenie żywiołu jakim jest woda. Dlatego dyscyplinują nieostrożnych użytkowników skuterów wodnych, kontrolują wyposażenie łodzi oraz sprawdzają trzeźwość sterników.

Podziel się
Oceń

Reklama