Radomiak Radom bez szans z mistrzem Polski. "Zieloni" przegrali z Rakowem 0:3

Radomiak Radom bez szans z mistrzem Polski.

Radomiak pojechał do Częstochowy po serii pięciu meczów bez zwycięstwa i po odpadnięciu z Fortuna Pucharu Polski z trzecioligową Garbarnią Kraków. "Zieloni" chcieli przerwać złą serię, ale zadanie mieli trudne, bo grali z mistrzem Polski. Podopieczni Constantina Galcy mogli upatrywać swojej szansy w tym, że częstochowianie stracili w dwóch ostatnich spotkaniach aż siedem goli (porażka 1:4 z Lechem i wygrana 5:3 z Ruchem).

Na domiar złego, w kadrze meczowej nie znaleźli się Mateusz Cichocki i Lisandro Semedo, którzy dołączyli do kontuzjowanych Raphaela Rossiego i Roberto Alvesa. Jedynym zdrowym stoperem został więc Mike Cestor, a z konieczności na środku obrony zagrał Luizao.

Mecz zaczął się dla Radomiaka fatalnie. Już w 2 minucie z powietrza uderzał Vladyslav Kochergin, ale jego strzał obronił Albert Posiadała. Minutę później było już jednak 1:0, a bramkarz "Zielonych" skapitulował po trafieniu Bogdana Racovitana. Pierwszy kwadrans to zdecydowana przewaga "Medalików". W kolejnych minutach do głosu zaczęli w końcu dochodzić radomianie. próbowali Edi Semedo czy Luis Machado, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Radomiak prezentował się już bardzo blado. Z kolei mistrzowie Polski punktowali "Zielonych". W 61 minucie po dośrodkowaniu Sonny'ego Kittela z rzutu wolnego gola strzałem głową zdobył Racovitan. Goście odpowiadali sporadycznie. A Raków był skuteczny. W 82 minucie gospodarze podwyższyli na 3:0. Podanie z wolnego w pole karne dostał John Yeboah, przyjął piłkę i pokonał Posiadałę. Przed jeszcze wyższą porażką Radomiaka uchronił golkiper. W doliczonym czasie gry ręką we własnym polu karnym zagrał Pedro Henrique. Posiadała jednak obronił strzał Frana Tudora z jedenastu metrów. Ostatecznie Raków wygrał z Radomiakiem 3:0.

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (1:0)
Bramki: Racovitan 3' i 61', Yeboah 82'

Raków: V. Kovacevic - Racovitan, A. Kovacevic (46' Sorescu), Rundić, Tudor, Berggren, Kochergin, Plavsić (49' Drachal), Nowak (90' Cebula), Kittel (72' Yeboah),  Piasecki (72' Zwoliński).
Radomiak: Posiadała - Grzesik, Luizao, Cestor, Abramowicz, Donis (69' Rocha), Kaput, Wolski, E. Semedo, Machado (54' Castaneda), Henrique.

Żółte kartki: A. Kovacevic, Berggren - Abramowicz, Kaput.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).