Wysoka porażka w debiucie trenera Dziubka

Zapis relacji LIVE - TUTAJ

Broń wyszła na boisko bardzo zmotywowana. Wracający do bramki po przerwie Paweł Młodziński co i rusz pokrzykiwał na kolegów, ale i to nie pomogło. Około setka kibiców na trybunach nie zdążyła jeszcze w pełni zająć swoich miejsc, a było już 0:1 dla gości po strzale Parobczyka. W 14. minucie padł kolejny gol, bezpośrednio z wolnego na 25 metrze.

Broń kończyła swoje akcje ofensywne na 30 metrze przed bramką dobrze broniących gości. Tymczasem kolejne wejścia Pelikana w pole karne radomskiej drużyny kończyły się golami. Robert Kowalczyk w 31. minucie nie dał szans Młodzińskiemu, pięć minut później "dobił" go Damian Kosiorek.
Dopiero rzut rożny i zamieszanie w polu karnym pozwoliło Mikołajowi Skórnickiemu wyskoczyć najwyżej i strzelić głową. Do przerwy było 1:4.

Część fanów opuściła już trybuny, bo do 72 minuty to nadal Pelikan stwarzał sobie pojedyncze sytuacje. Wtedy rzut wolny wykonywał Leśniewski - defensywa gości na moment straciła czujność i to wystarczyło, by pierwszy przy piłce znalazł się Ankurowski i lekko strącił ją głową. Gdy wydawało się, że coś jeszcze można w tym meczu ugrać, fatalnie zachował się Mateusz Dziubek. Po walce o piłkę nadepnął dłoń jednego z rywali i został za to wyrzucony z boiska (druga żółta kartka). Na kilka minut przed końcem jeszcze raz Ankurowski strzelał głową po stałym fragmencie, ale piłka trafiła w stojącego na linii bramkowej obrońcę. Niespełna 60 sekund później przypomniał o sobie Robert Kowalczyk, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Młodzińskim i ustalił wynik na 2:5.

Do zakończenia tej rundy pozostały Broni jeszcze 3 mecze - 2 wyjazdy i 1 u siebie. Najbliższy rozegrany zostanie w Tomaszowie Mazowieckim za dwa tygodnie (8 listopada), gdzie Broniarze zmierzą się z Lechią.

Broń Radom - Pelikan Łowicz (1:4) 2:5
38' Skórnicki, 72' Ankurowski - 7' Parobczyk, 14' Gamla, 31' 83' R. Kowalczyk, 36' Kosiorek

Broń: Młodziński - Dobosz, Skórnicki, Ankurowski, Wicik, Leśniewski, Dziubiński, Więcek (46' Dziubek 79' ), Kowalski (85' Kaszubowski), Bouchniba, Nowosielski (46' Sałek)