Chciał się pozbyć psa. Grozi mu do 2 lat więzienia

Chciał się pozbyć psa. Grozi mu do 2 lat więzienia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- W niedzielę, 28 września na ul. Zubrzyckiego w Radomiu pojawili się dwaj mężczyźni. Jeden z nich niósł ze sobą psa. Mężczyźni podchodzili do posesji i rozmawiając z ludźmi, proponowali im pozostawienie psa. Nikt czworonoga jednak nie chciał. Wtedy mężczyźni postanowili pozostawić zwierzę na ulicy i uciec. Mężczyźni pobiegli na przystanek i wsiedli do autobusu linii 10. Jedna z osób mieszkająca na ulicy zauważyła całą sytuację i poinformowała policję. Razem w funkcjonariuszami, którzy wzięli do samochodu także psa, pojechała za autobusem - relacjonuje Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu.

Policjanci kilka ulica dalej zatrzymali autobus, a w nim obu mężczyzn (49 i 56 lat). Zostali oni osadzeni w policyjnym areszcie. Na miejsce wezwano także Straż Miejską, której funkcjonariusze zaopiekowali się psem i odwieźli do go schroniska.

Wyjaśnieniem zajścia zajęli się policjanci z KP2 w Radomiu. Jak ustalili mundurowi, pies należał do młodszego z mężczyzn. Zatrzymany tłumaczył, że chciał wyjechać do pracy i nie miał co zrobić z e zwierzęciem, więc postanowił go komuś przekazać lub zostawić na ulicy. Gdy psa zostawił, ten zaczął za nim iść, dlatego odganiał go rękoma.

Starszego z mężczyzn przesłuchano w charakterze świadka i zwolniono do domu. Przedstawione zdarzenie wyczerpało znamiona popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami i taki zarzut usłyszał młodszy z mężczyzn. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Źródło: KWP zs. w Radomiu, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy