Szwindle w schronisku dla nieletnich?

Szwindle w schronisku dla nieletnich?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Do przestępstw o charakterze korupcyjnym miało dojść w latach 2000 - 2007. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Grójcu skierowała już akt oskarżenia do sądu.

- W trakcie śledztwa zebrano materiał dowodowy stanowiący podstawę do przedstawienia przez prokuratora zarzutów pełniącemu obowiązki dyrektora placówki publicznej. Zarzuty dotyczą okresu kilku lat, od roku 2000 do 2007. W tym czasie kierujący ośrodkiem, będąc dysponentem środków finansowych placówki, miał poświadczać nieprawdę w dokumentacji dotyczącej wypłacania pracownikom diet z tytułu służbowych wyjazdów zagranicznych. Pomimo tego, że delegowani do takich wyjazdów mieli zagwarantowane bezpłatne wyżywienie i nocleg, w dokumentacji kierujący ośrodkiem miał wpisywać należność do wypłaty 100 proc. diety i różnicę przywłaszczać dla siebie. Z materiału procesowego wynika, że przywłaszczona kwota  to około 25 tysięcy złotych - informuje Alicja Śledziona z KWP zs. w Radomiu.

Podejrzany nie przyznał się do zarzutów. Teraz sprawę rozpatrzy sąd, do którego Prokuratura Rejonowa w Grójcu skierowała akt oskarżenia. Za przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy